Son Dakika Haberleri: Edirne Süs Havuzları Buz Tuttu

Edirne Süs Havuzları Buz Tuttu

8 yıl önce

Edirne'de gece hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceye kadar düşünce süs havuzları ve heykeller buz tuttu.

Edirne Süs Havuzları Buz Tuttu, System.String[]

Edirne'de gece hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceye kadar düşünce süs havuzları ve heykeller buz tuttu. Kırklareli'ndeki Anıt Park'ta bulunan şelale de buzla kaplandı.


Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Edirne'de, gece hava sıcaklığının sıfırın altında 7 dereceye kadar düşmesi nedeniyle süs havuzları, heykeller ve otomobillerin camları buz tuttu. Kent merkezindeki birçok havuzda dev buz kütleleri oluştu. Havuzlar, su borularının patlamasını önlemek amacıyla düzenli olarak çalıştırılıyor. Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri kentte bugün hava sıcaklığının en yüksek sıfırın altında 2, en düşük ise sıfırın altında 6 derece olmasının beklendiğini bildirdi.


Soğuk ve yağışlı havanın etkisi altındaki Kırklareli'nde Demirtaş Mahallesi Karahomur Caddesi'ndeki Anıt Park'ta bulunan şelale, sıfırın altında 6 dereceye düşen hava sıcaklığı nedeniyle buzla kaplandı. Kırklareli'nin meşhur üzümlerinin yer aldığı figürlerin yer aldığı şelaleye su taşıyan boruların patlamaması için belirli aralıklarla su pompalanıyor. Kar yağışının beklenmediği Kırklareli'nde bugün hava sıcaklığının en yüksek sıfırın altında 2, en düşük ise sıfırın altında 5 derece olmasının beklendiğini bildirdi.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 12:25 Kaynak: DHABebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası
Konya'da DEAŞ üyesi Suriyeli yakalandı 2 ay önce ikinci bebeğini doğuran Özlem Ada Şahin, düzgün fiziğiyle herkesi mest etti