Edp İl Başkanı Topaloğlu Açıklaması - Son Dakika

Edp İl Başkanı Topaloğlu Açıklaması

12.01.2012 13:20
Edp İl Başkanı Topaloğlu Açıklaması, System.String[]

Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) Zonguldak İl Başkanı Ali Topaloğlu, "İnsanlık suçunun failleri ve ortakları mutlaka hesap vermelidir" dedi.

Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) Zonguldak İl Başkanı Ali Topaloğlu, "İnsanlık suçunun failleri ve ortakları mutlaka hesap vermelidir" dedi.

Topaloğlu, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, demokrasiye kavuşmanın ertelenemez bir özlem haline geldiğini söyledi.

12 Eylül 1980 askeri darbesini yapanların ve o dönemlerde halka zulüm edenlerin mahkeme önüne çıkartılmasının basit bir hesaplaşma ve yaraların sarılması anlamına gelmediğini belirten Topaloğlu, şöyle konuştu:

"Bu, mevcut siyasal ve toplumsal yapımızın demokratikleşmesinde önemli bir dönemeç olacaktır. Karanlık darbenin başları hakkındaki dava binlerce mağdurun ve vatandaşların haklı beklentileriydi. Bu karanlık rejimin insafsız uygulamalarında rol sahibi olanların yargılanmasının önüne hiçbir mazeret çıkarılamaz. İnsanlık suçunun failleri ve ortakları mutlaka hesap vermelidir. Partimiz, 12 Eylül'ün sorumluları ile uygulamalarına ve uzantılarına karşı mücadelenin sesi olmaya devam edecektir."

- ZONGULDAK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Edp İl Başkanı Topaloğlu Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek