Edp'liler, Bulvardaki Kenan Evren Adının Değiştirilmesi İçin Dilekçe Verdi - Son Dakika

Edp'liler, Bulvardaki Kenan Evren Adının Değiştirilmesi İçin Dilekçe Verdi

12.01.2012 14:09
Edp'liler, Bulvardaki Kenan Evren Adının Değiştirilmesi İçin Dilekçe Verdi, System.String[]

-adana'da Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) üyeleri, cadde ve sokaklara verilen Kenan Evren adının değiştirilmesi için Adana Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe verdi.

-adana'da Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) üyeleri, cadde ve sokaklara verilen Kenan Evren adının değiştirilmesi için Adana Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe verdi. Grup, merkez Çukurova İlçesi'ndeki bulvarın adının 'Demokrasi Bulvarı', 'Özgürlük Bulvarı' veya 'Kardeşlik Bulvarı' adıyla değiştirilmesi önerisinde bulundu.

EDP üyesi 10 kişi, Adana Adliye Sarayı önünde basın açıklaması yaptı. EDP Adana İl Başkanı Aziz Uslu, 12 Eylül 1980 askeri darbesini yapanların mahkeme önüne çıkarılmasının, sadece basit bir hesaplaşma ve yaraların sarılması olmayıp, mevcut siyasal ve toplumsal yapının demokratikleşmesinde önemli bir dönemeç olacağını belirtti.

Aziz Uslu, "Kanlı darbenin başları Evren ve Şahinkaya hakkındaki dava, binlerce mağdurun ve bütün yurttaşların haklı beklentileriydi. Gücünü darbecilerden ve her türlü insanlık dışı muamelenin utanmazca savunulduğu siyasal iklimden alan işkenceciler, halen aramızda 'saygın yurttaşlar' olarak dolaşıyor. Bu karanlık rejimin insafsız uygulamalarında rol sahibi olanların yargılanmasının önüne hiç bir mazeret çıkarılamaz" dedi.

EDP üyeleri, daha sonra yaklaşık 200 metre yürüyüp, Çukurova İlçesi'ndeki Mahfesığmaz ile Toros mahallelerini ayıran Kenan Evren Bulvarı'nın adının değiştirilmesi için hazırladıkları dilekçeyi Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na verdi. Gerekçelerinde "Demokrasi için 12 Eylül darbesinin ve uygulamaların izleri toplumsal hayatımızdan tamamen silinmelidir" diyen EDP'liler, yeni isim olarak da 'Demokrasi Bulvarı', 'Özgürlük Bulvarı' veya 'Kardeşlik Bulvarı' önerisinde bulundu.

MKA(BY/AAA) - Adana

Edp'liler, Bulvardaki Kenan Evren Adının Değiştirilmesi İçin Dilekçe Verdi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Edp'liler, Bulvardaki Kenan Evren Adının Değiştirilmesi İçin Dilekçe Verdi - Son Dakika


Son Dakika

Tokyo 2020'de cimnastik tarihimizde ilkleri yaşıyoruz! Sporcularımızdan 7 final geldi 16:06 Tokyo 2020'de cimnastik tarihimizde ilkleri yaşıyoruz! Sporcularımızdan 7 final geldi UNESCO'nun Ayasofya'daki değişikliklerin bildirilmesi için yaptığı uyarıya Dışişleri'nden yanıt: Türkiye'nin mülkü ve titizlikle korunuyor 15:50 UNESCO'nun Ayasofya'daki değişikliklerin bildirilmesi için yaptığı uyarıya Dışişleri'nden yanıt: Türkiye'nin mülkü ve titizlikle korunuyor Boğulma tehlikesi geçiren 3'ü çocuk 4 kişiyi kurtaran adam yorgun düşüp akıntıya kapılarak boğuldu 15:42 Boğulma tehlikesi geçiren 3'ü çocuk 4 kişiyi kurtaran adam yorgun düşüp akıntıya kapılarak boğuldu
Komşusunu dövdüğü için hapis yatan Halil Sezai'den akıl almaz sözler: Gerektiği şekilde dövemedim, bir dahaki sefere 15:23 Komşusunu dövdüğü için hapis yatan Halil Sezai'den akıl almaz sözler: Gerektiği şekilde dövemedim, bir dahaki sefere Camdaki Kız'ın Sedat'ı Feyyaz Şerifoğlu ile Semiha Bezek samimi bir şekilde görüntülendi 14:11 Camdaki Kız'ın Sedat'ı Feyyaz Şerifoğlu ile Semiha Bezek samimi bir şekilde görüntülendi Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki çekti: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır 13:53 Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki çekti: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır
Son Dakika! Milli Savunma Bakanlığı: Gençlerin duyguları istismar edilmemeli 13:33 Son Dakika! Milli Savunma Bakanlığı: Gençlerin duyguları istismar edilmemeli Yusuf Güney, kendisini istediği yere götürmeyen taksi şoförü ile tartıştı 12:09 Yusuf Güney, kendisini istediği yere götürmeyen taksi şoförü ile tartıştı
Advertisement