Edremit Eğitim Alanındaki AB Projeleriyle Dikkat Çekiyor - Son Dakika

Edremit Eğitim Alanındaki AB Projeleriyle Dikkat Çekiyor

03.01.2012 11:08
Edremit Eğitim Alanındaki AB Projeleriyle Dikkat Çekiyor, System.String[]

2010 yılında büyük bir sıçramayla çok sayıda ulusal ve uluslararası projeye imza atan Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okullar, 2011'de başarılarını daha da ileriye taşıdı.

2010 yılında büyük bir sıçramayla çok sayıda ulusal ve uluslararası projeye imza atan Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okullar, 2011'de başarılarını daha da ileriye taşıdı. İlçeye Avrupa Birliği (AB) fonlarından eğitim alanında 2010 yılında 100 binin üzerinde, 2011'de ise kurumsal ve bireysel projelerle ortalama 125 bin euro hibe verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan projelerle birçok eğitim personeli ve öğrenci, yurtdışı etkinliklerine katılma fırsatı buldu; mesleki, bireysel ve kurumsal anlamda kendilerini gösterme şansı yakaladı.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, 2012 yılı için de iki projelerinin kabul gördüğünü belirterek, "Dünyamız çok hızlı bir değişim içinde. Bizim de eğitimde bu hızı yakalamamız ve AB standartlarında eğitim imkanı sunmamız gerekli. Bu anlamda Türk Ulusal Ajansı projeleri bizim için çok önemlidir. Bakanlığımızın da destek verdiği bu projelerle Edremit, eğitim alanında vizyon kazandı ve ilerledi." dedi.

Gelecek dönemin hazırlıklarına çok önceden başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, 2012 ve 2013 yıllarında uygulanmak üzere "Gençlik ve Demokrasi" ve "Çalışma Ziyareti" projeleri, Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi ve 31 euro hibe almaya hak kazandı. Birçok proje müracaatının da bu yıl sonuçlanmasının beklendiği kaydedildi.

Edremit Eğitim Alanındaki AB Projeleriyle Dikkat Çekiyor
Edremit Eğitim Alanındaki AB Projeleriyle Dikkat Çekiyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Edremit Eğitim Alanındaki AB Projeleriyle Dikkat Çekiyor - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık çalışanı istedi, Bakan Koca tüm 112 personeline aşure gönderdi Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı