Son Dakika Haberleri: Edremit'te Kadınlar Kooperatif Sayesinde Güçleniyor

Edremit'te Kadınlar Kooperatif Sayesinde Güçleniyor

2 ay önce

Balıkesir'in Edremit ilçesinde faaliyet gösteren Kadın Kooperatifi, Altınoluk Mahallesi'nde "Kadın Eli Mutfağı" açtı.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde faaliyet gösteren Kadın Kooperatifi, Altınoluk Mahallesi'nde "Kadın Eli Mutfağı" açtı.

Edremit Kadın Kooperatifi Başkanı Fatma Özgirgin, açılışta yaptığı konuşmada, 20 üyeli kooperatifin mahallelerde birimlerini açmaya başladıklarını belirterek, şu anda Güre ve Kızılkeçili mahallelerinde faaliyet yürüttüklerini söyledi.

Altınoluk Mahallesi'nde de "Kadın Eli Mutfağı" olarak faaliyete başladıklarını Zeytinli, Akçay ve diğer mahallelerde de benzer çalışmaların devam ettiğini aktaran Özgirgin, üye sayısının da buna paralel arttığını kaydetti.

Özgirgin, kadınların bu kooperatif sayesinde yaptıkları ürünleri satışa sunup bütçelerine katkı sağladıklarını dile getirdi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da "Altınoluk'taki kadınların bu işin altından kalkacağına inanıyorum. Güre'de bu işi başlattığımızda 'Olur mu?' diye tereddütte olan kadınlarımız bugün iyi kötü ailelerine ciddi katkılar sağlamakta. Kooperatif bünyesindeki bu tür yerleri ne kadar çoğaltırsak, bunları ne kadar güçlendirirsek Türkiye'nin geleceğini de doğru yöne o kadar çabuk çekebiliriz." diye konuştu.

Kooperatif üyesi Nergis Kurt da kooperatifte öğrencilerin yaz mevsiminde çalışabildiklerini bildirerek, "Onlara biz de burs veriyoruz. Bu kooperatifin bize maddi desteği oluyor. Burada çalışarak evimize faydamız oluyor. Evimizde ve burada yaptığımız salça, tarhana, el işleri, zeytin, zeytinyağını kooperatifimiz sayesinde satıyoruz. Evlerimize ekonomik yönden bir katkı oluyor." ifadelerini kullandı."11 Kasım'da Kıyamet Kopacak" Deyip İstifa Eden Öğretmenden Yeni Kehanet! Sanayi ve Teknoloji Bakanı'ndan TÜBİTAK Açıklaması: FETÖ İle İrtibatlı Bin 289 Kişinin İşine Son Verildi

ABD Enerji Bakanı'ndan Türk Akımı Projesi Hakkında Küstah Çıkış!