Egc Medya Başarı Ödülleri - Son Dakika

Egc Medya Başarı Ödülleri

09.05.2011 19:46
Egc Medya Başarı Ödülleri, System.String[]

Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti'nin (EGC) her yıl geleneksel olarak düzenlediği "Medya Başarı Ödülleri" sahiplerini buldu.

Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti'nin (EGC) her yıl geleneksel olarak düzenlediği "Medya Başarı Ödülleri" sahiplerini buldu.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi Bahçesi'nde düzenlenen törende konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, Türkiye'nin önünü açacak tek unsurun özgür ve susturulmayan bir basın olduğunu kaydetti

Sertel, yarın meslektaşı Mustafa Balbay'ın duruşmasını izlemeye gideceğini belirterek, "Çok uzun süreli hapis cezalarının geri dönülmeyecek yollara sürüklendiğini bilen bir toplumuz. Bu ülkede Ali Sirmen 3 yıl 8 ay hapiste yattıktan sonra kendisine 'beraat ettin' dediler. Ama ona asla cezaevi günlerini veremediler" dedi.

EGC Başkanı Yılmaz Karaca da gazetecileri teşvik etmek ve çalışmalarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen "Medya Başarı Ödülleri Yarışması"nı kazananların, jürinin 2010 yılı çalışmalarından oluşan eserleri değerlendirmesi sonucu saptandığını belirtti.

Gazetecilerin de mutlu günlerinin olduğunu ifade eden Karaca, "Yarışmaya beklediğimizin üzerinde ilgi oldu. Yaklaşık 50 eser yarıştı" dedi.

-ÖDÜL TÖRENİ-

Konuşmaların ardından "Haber Dalında", Sakarya gazetesinden Yüksel Başağaç'a birincilik, Sonhaber gazetesinden Ayşe Kaytan'a ikincilik ve Anadolu Ajansı'ndan Emrah Yaşar'a üçüncülük ödülü verildi. Doğan Haber Ajansı'ndan Saadet Kefal de "Kenan Şanlıer Jüri Özel Ödülü"nü aldı.

"Söyleşi, sayfa düzeni ve fotoğraf" dallarında dereceye giren Anadolu gazetesinden Esra Çevik ve Emine Çiftçi, Sonhaber gazetesinden Nihal Açıkel, Doğan Haber Ajansı'ndan Saadet Kefal ve Yenigün gazetesinden Ferhat Şahin ödüllerini aldı.

"TV Programı Dalında" ise Es TV'den "Günaydın Eskişehir" programıyla Bülent Özyazıcı ve Hanife Kamar'a ikincilik ödülü verildi.

Etkinliğe, CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, AK Parti Eskişehir 2. sıra Milletvekili adayı Salih Koca, MHP Eskişehir 1. sıra Milletvekili adayı Ruhsar Demirel, gazeteciler ve davetliler katıldı.

- ESKİŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Egc Medya Başarı Ödülleri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Yıllar önce Türkiye'ye gelen Maradona, "Maraba Televole" ile program jeneriğine konu oldu Son Dakika: Türkiye'de 25 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 168 kişi vefat etti, 28 bin 351 yeni vaka tespit edildi Putin'in "gizli" aşkının kazancı ortaya çıktı! Dudak uçuklatan rakam Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir