Son Dakika Haberleri: Ege'de Fırtınaya Yakalanan Mültecileri Sahil Güvenlik Ekipleri Kurtardı

Ege'de Fırtınaya Yakalanan Mültecileri Sahil Güvenlik Ekipleri Kurtardı

7 gün önce

Ege'de fırtınaya yakalanan mültecileri sahil güvenlik ekipleri kurtardıBALIKESİR - Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinden yasadışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmek isteyen 26 Afganistan uyruklu mülteci, bir şişme botla denize açıldıkları sırada şiddetli fırtınaya yakalandı.

Ege'de fırtınaya yakalanan mültecileri sahil güvenlik ekipleri kurtardı

BALIKESİR - Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinden yasadışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmek isteyen 26 Afganistan uyruklu mülteci, bir şişme botla denize açıldıkları sırada şiddetli fırtınaya yakalandı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu mülteciler Ayvacık açıklarından Balıkesir'in Ayvalık ilçesi sınırlarına kadar olan 15 mil mesafede sürüklendi.
Şişme bot üzerinde oldukça soğuk ve fırtınalı havada oldukça zor saatler yaşayan ve ölümle burun buruna gelen göçmenler, Ayvalık'ın Ege Denizi'ndeki 22 adasından biri olan Karaada açıklarında Ege Denizi'nde rutin devriye nöbeti yapan Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki Saget 35 botu mürettebatı tarafından fark edilerek kurtarıldı. Ayvalık'ın Cunda Adası'ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirilen 26 Afgan, daha sonra Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı Tuzla Jandarma Karakol Komutanlığı'na götürüldü.
Sahil güvenlik ve jandarma tarafından mültecilere giyecek, yiyecek ve tıbbi yardımlar yapıldı. 26 kaçak daha sonra Çanakkale-Ayvacık'taki Göç İdaresi'ne gönderildi.

YORUMLAR


Çöp Atmaya Giden Yaşlı Adam, Sokak Köpeklerinin Saldırısına Uğradı İnşaatta Oynayan Çocuklar, Silahla Yüzünden Vurulmuş Erkek Cesedi Buldu

Kadın Kılığına Girip Dilenen Şahıs, Kameralara Yakalandı Lüks Kafede Oturan Müşteriye Muştalı Saldırı! Korkunç Kavganın Görüntüleri Ortaya Çıktı