Son Dakika Haberleri: Ege-Koop, Karabağlar'da Model Şehir Dönüşümü Yapacak

Ege-Koop, Karabağlar'da Model Şehir Dönüşümü Yapacak

6 yıl önce

İzmir'de şehir dönüşümü uygulamalarında ilk modeli oluşturma çabalarını sürdüren Ege-Koop, Karabağlar Belediyesi ile çalışmalarını somutlaştırdı.

Ege-Koop, Karabağlar'da Model Şehir Dönüşümü Yapacak, System.String[]
İzmir'de şehir dönüşümü uygulamalarında ilk modeli oluşturma çabalarını sürdüren Ege-Koop,  Karabağlar Belediyesi ile çalışmalarını somutlaştırdı. Teknik ekipleriyle biraraya gelen Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan ve  Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, dönüşüm alanına ilişkin analitik çalışmalara başladı.Çalışmayı örnek proje olarak adlandıran Aslan, "Yasa da çıktı, yönetmelik de yayınlandı. Bundan sonra hareket zamanı.  Karabağlar'da oluşturacağımız model,  Türkiye'ye örnek olacak." dedi. İlgili kanun ve yönetmelikte eksikler olabileceğini ancak artık bu tür eleştiri ve görüş bildirme döneminin sonlanması gerektiğini kaydeden Aslan, " Türkiye de, İzmir de kentsel dönüşümde bir model bekliyor, vatandaş önünde örnek görmek istiyor. Bilmediği bir şeye vatandaşı ikna edemezsiniz ama ortaya bir model koyarsanız, karşılıklı güvenle bu işi başarıya ulaştırırsınız.  Karabağlar Belediyesi ile inşallah bu modeli ortaya koyacağız. Bizim en büyük rahatlığımız, kar amacı gütmeyen bir kurum olmamız. Biz tüm kazanımlarımızı halkla, ortaklarla paylaşırız. Ayrıca kentsel dönüşümün gerçekleşebilmesi için başlıca şart olan güven unsuru için de Ege-Koop çok iyi bir seçimdir. 1984 yılından bu yana hayata geçirdiğimiz 11 kentsel dönüşüm projesi, bunun en somut örneğidir." şeklinde konuştu.Başkan Kürüm de, "Yerinde dönüşümü İzmir'de ilk dile getirenlerden biri benim. Ege-Koop da bu konuda son derece hassas. Dolayısıyla sosyal bir kurum olan Ege-Koop ile bu dönüşümü mükemmel şekilde yaparız. Tek bir vatandaşımızı mağdur etmeyiz." dedi. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda, şehir dönüşüm alanına ilişkin analitik çalışmalar başlatıldı. Alanla ilgili yerinde tetkikler ve kesin verilerin elde edilmesi hedeflendi. Çalışmalara ilişkin yol haritası ve görev dağılımı yapılarak, hazırlanacak dosya 6306 sayılı kanun kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunulacak. Çalışmalar,  İzmir Büyükşehir Belediyesi'yle de koordineli yürütülecek.

Hakkari'de Öldürülen PKK'lı Terörist, Eski BDP İlçe Başkanı Çıktı Almanya'da Genel Seçimlerden Merkel Birinci Olarak Çıktı
Türk Düşmanlığı Merkel ve Shulz'a Pahalıya Mal Oldu: Seçmenlerinin Yüzde 15'i Gitti