Ege'nin Hamsisi'nin Fenomen Çifti - Son Dakika

Ege'nin Hamsisi'nin Fenomen Çifti

04.09.2018 09:42
Ege'nin Hamsisi'nin Fenomen Çifti

Ekrana geldiği ilk bölümden itibaren TRT 1 seyircilerinin gönüllerinde taht kuran Ege'nin Hamsisi, birbirinden ilginç, komik ve eğlenceli karakterleriyle de dikkat çekiyor.

"KASAP İBO" VE "HATÇE"

DİZİNİN EN SEVİLEN ÇİFTİ İSE MAHALLENİN KASABI İBO VE MANAVLIK YAPAN KARISI HATÇE OLDU. :

Canından çok sevdiği karısı Hatçe ile bir dargın bir barışık bir yaşam süren Kasap İbo ve "beybisi" Hatçe, sadece mahalle sakinlerinin değil kasabanın da sevgilisi... Onları kavga ettiklerinde barıştırmak için tüm komşuları ve esnaf arkadaşları seferber oluyor. Bu renkli çiftin çevresinde tüm mahalle, hatta kasabada birlik ve beraberliğin, dostluğun en güzel örnekleri sergileniyor.

"EGE'NİN HAMSİSİ, UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ DEĞERLERİMİZİ GÜN IŞIĞINA ÇIKARDI..."

" Ege'nin Hamsisi'nin başarısının altında yatan, esnaf, komşuluk, aile bağlarının, birlik ve beraberliğin, sevgi ve hoşgörünün buluşmasıdır" diyen Mustafa Şen, "Kasap İbo karakteri ve karısı Hatçe çok sevilen bir çift oldu. Onların maceralarına aile fertlerinin dışında esnaf dostları, komşuları da eşlik ediyor. Teknolojinin ışık hızıyla ilerlediği, sosyal medyanın aile ve toplumsal iletişimi sekteye uğrattığı günümüzde Ege'nin Hamsisi, unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi gün ışığına çıkardı. Karısı Hatçe ile sorunları olan, ayrılık aşamasına gelen Kasap İbo'ya tüm mahalle destek oldu. Esnaflar, komşular, birinin sorunu, sıkıntısı olduğunda adeta kenetleniyor kendi dertleriymiş gibi sahip çıkıyorlar. Esnaf dayanışmasına, mahalle kültürüne seyirci de sahip çıktı ve Ege'nin Hamsisi bu kadar çok ilgi gördü" şeklinde konuşuyor.

"2018 YILINDA EN BAŞARILI ERKEK OYUNCU SEÇİLDİ"

2018 yılında Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri'nde"Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu", "2017-2018 İsmet Küntay Yılın En İyi Erkek Oyuncusu" seçilen ve " 2002 yılından bu yana İzmir Devlet Tiyatrosu oyuncusu olan Mustafa Şen,"Köprü Film'den teklif geldiğinde çok sevindim. Hem yapım-yönetim ve oyuncu kadrosu hem de senaryo çok iyiydi. Kasap İbo süper bir karakter. Hatçe ile olan diyalogları çok sevildi. Karısına hediye ettiği kuzuyu Kurban Bayramı'nda kesince araları bozuluyor. Hatçe onu evden atıyor, boşanma davası açıyor. İbo Hatçe'yi bu kararından vazgeçirmek, onun kalbini yeniden kazanmak için akla hayale gelmeyecek şeyler yapıyor. Şiirler okuyor, şarkılar söylüyor,çok sevdiği eti bile hayatından çıkararak vejeteryan oluyor. Sonunda Melahat, Ahmet ve kızı Hale'nin organizasyonuyla Hatçe ile barışıyor. Onun aşkı uğruna her şeyi göze alıyor diyor ve Acayip eğlenceli sahneler çektik. İzleyiciler de çok sevdi" diyor.

"EGE'NİN HAMSİSİ BANA UĞURLU GELDİ"

Ege'nin Hamsisi çekimlerine başladığı hafta oyuncu Sertaç Akkaya ile dünya evine giren Bengi Öztürk ise Ege'nin Hamsisi dizisinin kendisine uğurlu geldiğini söylüyor. Öztürk, "Dizi çekimlerine başladığımız hafta evlendim. Ege'nin Hamsisi'nde çok sevdiğim oyuncu arkadaşlarımla bir aradayım. Genellikle kendimi doğru yansıtabileceğim bir karakteri canlandırmak isterim. Hatçe de, aynen benim gibi duygusal, hayvan sever, sevecen, ailesine düşkün bir kadın. Sığacık'ı çok seviyorum. Partnerim Mustafa Şen de müthiş bir oyuncu. Çok güzel bir ikili olduk. Ege'nin Hamsisi'ni seyirci de çok sevdi. İnşallah uzun yıllar TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya devam eder" açıklamasını yapıyor.

"EGE'NİN HAMSİSİ, TOPLUMSAL SORUNLARA PARMAK BASIYOR"

EGE'NİN HAMSİSİ'NİN HER BÖLÜMDE MUTLAKA BİR SOSYAL MESAJA DEĞİNDİĞİNİ SÖZLERİNE EKLEYEN BENGİ ÖZTÜRK ŞÖYLE DEVAM EDİYOR:

"Ben anlatacağı bir şeyler olan, önemli mesajlar veren karakterleri oynamayı seviyorum. Bizim dizimizde de her bölümde mutlaka sosyal mesajlar veriliyor. Günümüzde yaşanan toplumsal sorunların, kadına şiddetin, hayvanlara yapılan zulümlerin, aile ve bireyler arasında yaşanan sorunların çözümü için sanat dünyasına da büyük sorumluluklar düşüyor. Ben elimden geldiğince sosyal sorumluluk projelerinde görev almaya çalışıyorum. Her bölümünde toplumsal sorunlara parmak basan Ege'nin Hamsisi'nde oynamak da benim için büyük mutluluk."

Yapımcılığını Köprü Film-Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini Ufuk Hakan Eren'in üstlendiği dizide başrolleri, İclal Aydın, Uğur Çavuşoğlu, Uraz Kaygılaroğlu, Bestemsu Özdemir, Asuman Dabak, Eser Eyüboğlu, Haldun Boysan, Uğur Demirpehlivan, Hakan Bilgin, Cem Cücenoğlu, Mustafa Şen, Bengi Öztürk, Büşra Şenol ve Utku Ateş paylaşıyor. Ege'nin Hamsisi, her Pazartesi akşamı TRT 1 izleyicileriyle buluşuyor.

YORUMLAR
500
Gönül Dağı nerede çekiliyor? Gönül Dağı dizisi hangi ilde çekiliyor? Gönül Dağı konusu ne, oyuncuları kimler? Gönül Dağı nerede çekiliyor? Gönül Dağı dizisi hangi ilde çekiliyor? Gönül Dağı konusu ne, oyuncuları kimler? Ankara'daki sel birçok dükkanı kullanılamaz hale getirdi Ankara'daki sel birçok dükkanı kullanılamaz hale getirdi Bakırköy Belediyesi Balıkçılar çarşısını yıkıyor Bakırköy Belediyesi Balıkçılar çarşısını yıkıyor
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ege'nin Hamsisi'nin Fenomen Çifti - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement