Ege'nin İncisine Yeni Yaşam Alanı - Son Dakika

Ege'nin İncisine Yeni Yaşam Alanı

27.09.2012 15:33
Ege'nin İncisine Yeni Yaşam Alanı, System.String[]

Otelcilik ve yiyecek – içecek sektörünün ardından rezidans işletmeciliğine de hızlı bir giriş yapan Divan Grubu, yeni bir projeye daha imza atıyor.

Ege'nin incisi İzmir şehrine yepyeni bir iş ve yaşam alanı kazandıracak olan "Divan Rezidans İzmir" projesi; bölgenin önde gelen iş adamları tarafından kurulan Mistral Yapı şirketinin ortaklığıyla hayata geçiriliyor. Divan Rezidans İzmir Projesi'nin 2015 yılında tamamlanması planlanıyor.

Divan Grubu, Türkiye'nin farklı bölgelerinde gerçekleştirdiği projelerin ardından Ege Bölgesi'nin en önemli şehrine de kusursuz hizmet anlayışını taşımaya hazırlanıyor. Gerek konumu gerekse de işgücü potansiyeliyle ülke ekonomisinin can damarlarından biri olan İzmir'e yeni bir soluk getirecek olan Divan Rezidans İzmir; otel kalitesini ve ev konforunu tek bir projede buluşturuyor. Mistral Yapı'nın inşa edeceği ve Divan Grubu'nun işletmeciliğini üstleneceği projenin imza töreni geçtiğimiz günlerde Divan İstanbul'da gerçekleşti. Divan Grubu CEO'su Markos Bekhit ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Faik Öztunç ile Mistral Yapı Gayrimenkul San. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Önder Türkkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haydar İnaç tarafından imzalanan anlaşma ile projeye start verildi.

Kentin Bayraklı Bölgesi'nde; Manhattan Projesi olarak nitelendirilen Yeni Kent Merkezi'nde ve Yeni Adliye Binası'nın karşısında konumlanacak olan Divan Rezidans İzmir'in tahmini yatırım maliyetinin 300 milyon TL olması bekleniyor.

Divan Rezidans İzmir; 25.000 m2 konut, 40.000 m2 ofis alanına sahip iki kule ile 10.000 m2 kiralanabilir çarşıdan oluşuyor. Ofis kulesi 45 kat, konut kulesi 40 kat ve alışveriş merkezi ise 2 katlı sokak çarşısı olarak planlanmaktadır. Mistral Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Önder Türkkanı projeyle ilgili yaptığı açıklamada; mimari ve mühendislik olarak herkesin beğeneceği, yaşayanlarına kalite sunan ve şehre katma değer yaratacak bir yapı ortaya çıkaracaklarını belirtti. Türkkanı, bu projeyle İzmir'in yeni bir sembole daha sahip olacağını da vurguladı.

Ege'nin İncisine Yeni Yaşam Alanı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Ekonomi Ege'nin İncisine Yeni Yaşam Alanı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Kırmızı Oda'nın 13. bölüm fragmanı yayınlandı! Alya'nın değişimi ağızları açık bırakacak Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Yıllar önce Türkiye'ye gelen Maradona, "Maraba Televole" ile program jeneriğine konu oldu Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı İşte Mehmet Ali Erbil'in son hali! Kızı, "Çok yakında büyük sürpriz var" notuyla paylaştı