Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Çocuklara Kapılarını Açtı - Son Dakika

Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Çocuklara Kapılarını Açtı

26.01.2012 14:41
Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Çocuklara Kapılarını Açtı

TEGV İzmir Çiğli Eğitim Parkı'nda Lego Robot Projesi kapsamında etkinliklere devam eden çocuklar ve gönüllüler Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde tanıtıma katıldılar.

TEGV eğitim programlarından olan ve amacı çocuklara bilim ve teknolojiyi sevdirirken, onların yaratıcılıklarını geliştirmeyi ve anlamlı yaşam becerileri kazandırmayı hedefleyen Lego Robot etkinliği içeriğinde çocuklar 8 kişilik takımlar oluşturarak her yıl yeni bir toplumsal anlamı olan tema üstünde özgün bilimsel araştırmalar yaparak eğlenceli deneyimler yaşamaktadırlar.

TEGV İzmir Çiğli Eğitim Parkı Lego Robot Takımı LegoStar İzmir takımı üyeleri çocuklar ve gönüllüler bu yılın teması olan "Gıda Etkeni" üzerinde araştırma yapmak ve projelerine kaynak fikirler almak üzere Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliğini ziyaret ettiler. Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Yekta Özsungur'un sunumu ile başlayan etkinlikte çocuklar merak ettikleri soruları sordular, sonrasında Araştırma Görevlisi Burak Altınel'in eşliğinde laboratuarları gezdiler, çalışanlarla tanıştılar, projeleri hakkında bilgi aldılar.

Gıda Mühendisliği Ekmek Fabrikasında devam eden gezide çocuklar ve gönüllüler ekmeğin nasıl yapıldığını gördüler ve taze sıcak ekmeklerden tadarak etkinliği sonlandırdılar. Projelerinin tüm ayrıntılarını http://legostarizmir.blogspot.com adresinde paylaşan LegoStar İzmir takımını internet üzerinden de izleyerek destek olabilirsiniz.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Çocuklara Kapılarını Açtı - Son Dakika


Advertisement