Son Dakika Haberleri: Ege Üniversitesi Rektörü Budak'tan Hastanedeki Yangınla İlgili Açıklama

Ege Üniversitesi Rektörü Budak'tan Hastanedeki Yangınla İlgili Açıklama

8 ay önce

Ege Üniversitesi Rektörü Budak'tan hastanedeki yangınla ilgili açıklama Rektör Prof. Dr. Necdet Budak: "Herhangi can kaybımız ya da herhangi bir riskli olan bir hastamız şu anda söz konusu değil"İZMİR - Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.

Ege Üniversitesi Rektörü Budak'tan Hastanedeki Yangınla İlgili Açıklama, System.String[]
Ege Üniversitesi Rektörü Budak'tan hastanedeki yangınla ilgili açıklama
Rektör Prof. Dr. Necdet Budak:
"Herhangi can kaybımız ya da herhangi bir riskli olan bir hastamız şu anda söz konusu değil"

İZMİR - Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi Hastanesinin diyaliz bölümünde çıkan yangında hastaların tahliye edildiğini ve yangının söndürüldüğünü söyledi. Budak, "Herhangi can kaybımız ya da herhangi bir riskli olan bir hastamız şu anda söz konusu değil" dedi.
Edinilen bilgiye göre, Ege Üniversitesi Hastanesinin diyaliz bölümünde elektrik kontağından yangın çıktı. Yangın nedeniyle dumanlar acil servis bölümünü de sarınca bazı hastalar tahliye edildi. Ölen veya yaralananın olmadığı yangın hemen olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Tahliye edilen hastalar ise bir müddet sonra boş yataklara aktarıldı. Ege Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur olay yerine gelerek bilgi aldı.
"Can kaybımız ya da herhangi bir riskli olan bir hastamız şu anda yok"
Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, yaptığı açıklamada yangının elektrik kontağından çıktığını ifade etti. Budak, "Egez Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanemizdeki acil serviste diyaliz merkezindeki bir cihazın elektrik kontağı nedeniyle oluştuğunu düşündüğümüz bir yangın başlangıcını hemen itfaiyenin müdahalesiyle söndürdük. Duman söz konusuydu ve acil servise bitişik olduğu için acil servisteki bütün hastalarımızı tahliye ettik ve boş yataklarımıza onları aldık. Her şey kontrol altında. Çok şükür tabii Türkiye'nin en büyük hastanesi gerçekten, sadece İzmir ve Ege Bölgesi değil, Türkiye'ye, hatta Avrupa'ya hizmet eden tıp alanında çok ciddi hocalarımızın, çalışanlarımızın, doktorlarımızın olduğu bir yer, büyük bir hastane. Onun için hepimize geçmiş olsun diyorum. Herhangi can kaybımız ya da herhangi bir riskli olan bir hastamız şu anda söz konusu değil. Bütün hocalarımız, çalışanlarımız, acil servisimiz, tüm Tıp Fakültesi Hastanesi seferber oldu" dedi.
Ege Üniversitesi Rektörü Budak'tan Hastanedeki Yangınla İlgili Açıklama
Haber Yayın Tarihi: 20.12.2018 02:34 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Oyuncu Tuncer Cücenoğlu son yolculuğuna uğurlandı Spiker Nazlı Çelik'in şortlu fotoğrafları sosyal medyada tartışma yarattı Emre Belözoğlu'ndan takım arkadaşı Oytun'a fırça