Son Dakika Haberleri: Egemen Bağış Çifte Vatandaş Oldu

Egemen Bağış Çifte Vatandaş Oldu

6 gün önce

Eski Bakan ve milletvekili Egemen Bağış, çifte vatandaş oldu. KKTC vatandaşlığına kabul edilen Bağış, haberi Twitter'dan duyurdu.

AK Parti eski milletvekili, bir dönem  Avrupa Birliği Bakanlığı ve Başmüzakerecilik görevlerini yürüten  Egemen Bağış,  KKTC vatandalığı da alarak çifte vatandaş oldu.

Bakanlığı döneminde  KKTC ile yakın temasları bulunan Bağış, yeni vatandaşlığını  Twitter hesabından duyurdu.

"İLK KEZ KABUL EDİYORUM"

Bağış, vatandaşlık belgesi ve  KKTC  Cumhurbaşkanı  Mustafa Akıncı, Başbakan  Hüseyin Özgürgün ve bürokratlarla birlikte çekilmiş totoğraflarını paylaşarak " KKTC Başbakanı @Hseyinzgrgn kardeşimin teşvik & davetiyle gerçekleşen  KKTC çifte vatandaşlığımı kutlayanlara teşekkürler. Uluslararası STK & siyasi ortamlarda ömrüm boyu savunduğum ve ilk kez TC'ye ek olarak vatandaşlığını kabul ettiğim devlet olan  KKTC'nin doğum günü kutlu olsun" dedi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Jandarma, PKK'nın "Dişi Karayılanı"nın Öldürüldüğü Operasyondan Fotoğraflar Paylaştı Cumhuriyet Gazetesi İnternet Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven'e 3 Yıl 1 Ay Hapis Cezası
Erdoğan: 17-25 Aralık Tezgahı Tutmayınca, Aynısını ABD'de Kurdular AK Parti, YSK'nın Yapısının Değiştirilmesi İçin TBMM'ye Teklif Sundu