EGİAD: Cumhuriyet'e Sahip Çıkmak Hepimizin Görevi - Son Dakika
Güncel

EGİAD: Cumhuriyet'e Sahip Çıkmak Hepimizin Görevi

EGİAD: Cumhuriyet\'e Sahip Çıkmak Hepimizin Görevi

Ege Genç İşadamları Derneği, Cumhuriyet Bayramı'nı İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlediği görkemli bir gece ile kutladı.

28.10.2015 12:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İş dünyasının yoğun ilgi gösterdiği gecede 13 yıldır yayın hayatına kesintisiz devam eden EGİAD Yarın Dergisi'nin Cumhuriyet Bayramı'na özel çıkartılmış olan sayısı da tanıtıldı.

İş dünyası geceye ellerinde Türk Bayrakları ile katılırken, alandaki ekranda da Atatürk'ün fotoğraflarından oluşan bir sunum gerçekleştirildi. Bağımsızlık coşkusunun yüreklerde hissedildiği gece, Cumhuriyet sevdalısı İzmirli işadamlarını buluşturdu.

Davetlilerin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğraflarıyla karşılandığı Cumhuriyet Gecesi'ne ilgi yoğundu.
İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen görkemli geceye ev sahipliği yapan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, 29 Ekim 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni yaşatmak ve geliştirmek sorumluluğuyla çalıştıklarını söyledi. Milletçe zor günlerden geçildiğine dikkat çeken Kaya, 92 yıl önce Atatürk'ün öncülüğünde büyük bir dönüşüm sürecine girildiğini ve bugün Türkiye'ye komşu ülkelere bakıldığında Atatürk'ün önderliğinde gerçekleşen değişim ve dönüşümün ne kadar yerinde olduğunun bir kez daha anlaşıldığını dile getirdi. Hayata geçirilen devrimler sayesinde hukukun üstünlüğüne dayalı, laik ve modern bir Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğunu belirten Kaya, bugün gelinen noktanın ise Otokratik bir Ortadoğu ülkesi olarak negatif yönde değişmekte olduğuna dikkat çekerek, "Kurulduğu daha ilk yıllarda bile muazzam bir gelişme ivmesi yakalayan, dünyanın saygın ve güçlü bir ülkesi olma yolunda yürüyüşüne kararlılıkla devam eden Türkiye, ne yazık ki son günlerde dünya gündeminde terör olayları ve istikrarsız siyaset gündemiyle yer almaktadır. Yüzü batıya dönük, Avrupa Birliği hedefine gönülden bağlı, en önemlisi Atatürk'ün "Yurtta Barış, Dünyada Barış" ilkesindeki gibi başka devletlerin iç işlerine karışmayan bir dış politikadan dönülmüş olması, bizi Ortadoğu'nun kaosuna sürüklemiş ve terörü ülkenin kalbine kadar sokmuştur. Ne yazık ki Cumhuriyetimizin dışarıdaki algısı Otokratik bir Ortadoğu ülkesi olarak negatif yönde değişmektedir" dedi. "Cumhuriyetimizin kuruluşu sırasında canını feda eden atalarımıza borçlu olduğumuz ülkemizi korumak, devraldığımız bayrağımızı yere düşürmeden, gelecek kuşaklara taşımak en büyük sorumluluğumuzdur" diyen Kaya, ülke olarak barışın, özgürlüklerin, refah ve zenginliğin adil paylaşımının, yeniden dünyanın saygın bir ülkesi olmanın özlemi içinde olunduğunu ifade etti. Davete gelenlere, Cumhuriyet'e sahip çıkanlara teşekkür eden EGİAD Başkanı Kaya, Cumhuriyet'in kutlanmayı, Cumhuriyeti kuranların ise şükranla anılmayı sonuna kadar hak ettiklerini vurgulayarak, ortak dil, inanç ve gelenekler temelinde ve egemen eşitlik çerçevesinde yıllardır bir arada yaşanılan Türkiye Cumhuriyeti'nde seçimler sonrasında sağduyunun hâkim olacağı inancını taşımak istediklerini ifade etti.

13 yıldır yayın hayatına devam eden EGİAD Yarın Dergisinin 47. Sayısının da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu dünyaya müjdeleyen, 29 Ekim'in yıldönümünde hazırlandığının ve Lansmanının da özellikle bu geceye denk getirildiğini ifade eden Kaya, "Temmuz 2002'de yayın hayatına başlayan, Atatürkçü, demokratik, ilkeli, yol gösteren, sorgulayan, araştıran bir anlayış ile hazırlanan, iş dünyasının masasında gururla yerini alan EGİAD Yarın Dergisi de bu çerçevede her zaman Cumhuriyet'in takipçisi olmaya devam edecektir. Bu duygularla Ulusal Kurtuluş mücadelemizin, yepyeni ve modern bir ülkenin doğuşunu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu dünyaya müjdeleyen, 29 Ekim'in yıldönümünde hazırladığımız EGİAD Yarın Dergisi 47. Sayısı ile bugün okuyucusuyla buluşmuştur. Dergimiz, sivil toplum kuruluşlarının arasında yayını kesintisiz olarak devam eden ender dergilerden biri olarak kabul edilmekte olup, zengin içeriği ile gençliğin dinamizmini ve iş hayatının farklı yönlerini yansıtmaktadır. Bu vesileyle, İçeriğinde emeği geçen başta EGİAD Yayın Takımı olmak üzere, gazeteci Cemal Tükel ve ekibine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel EGİAD: Cumhuriyet'e Sahip Çıkmak Hepimizin Görevi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevi değişti
  19:03 Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevi değişti

  Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevini Birleşmiş Milletler'de Daimi Temsilcilik pozisyonunda bulunan Büyükelçi Sedat Önal, Önal'dan boşalacak görevi de Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız üstlenecek. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yeni görevleri telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek
  17:09 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akrayakıtta duyurduğu rafineri indirimi, yarın itibariyle benzin ve motorin fiyatlarına yansıyacak. Duyurulan indirimle birlikte benzine 76 kuruş, motorine ise 1,10 TL indirim uygulanacak. Bu indirim, tüketicilere yakıt alımlarında büyük bir rahatlama sağlayacak.

 • Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?
  16:53 Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?

  Arnavutköy'de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhur İttifakı'nın İBB Adayı Murat Kurum, basın mensuplarından birinin Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısıyla ilgili yönelttiği soruya tepki gösterdi. Kurum, "Daha fazla insanın vefat etmesi sizi mutlu mu ediyor? Bu nasıl bir anlayıştır" dedi.

 • Kelime-i Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atan Ege Akersoy'a 2 bin lira para cezası
  16:53 Kelime-i Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atan Ege Akersoy'a 2 bin lira para cezası

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye "Sen tam bir Arap sevicisisin" diyerek saldırdığı iddia edilen sanık Ege Akersoy'un kasten yaralama suçundan 2 bin TL adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi. Akersoy'un halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan beraatine hükmedildi.

 • Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama
  16:40 Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama

  Diyanet Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, hak etmediği halde bir işe girmenin kul hakkı ve vebal olduğunu ancak kazancının helal olduğunu söyledi. Bozkurt, torpille yapılan işe alımların başkalarının haklarını gasp etmek olduğunu belirtti.


Advertisement