Eğitim Bir-Sen Amasya İl Başkanı Gümüş Açıklaması - Son Dakika

Eğitim Bir-Sen Amasya İl Başkanı Gümüş Açıklaması

19.01.2012 17:02
Eğitim Bir-Sen Amasya İl Başkanı Gümüş Açıklaması, System.String[]

"Eğitimde sorunları değil, dönemi geride bıraktık" dedi.

Eğitim Bir-Sen Amasya İl Başkanı Şahin Gümüş,

"Eğitimde sorunları değil, dönemi geride bıraktık" dedi.

Gümüş, yaptığı yazılı açıklamada, 2011-2012 eğitim öğretim yılının sona eren 1. dönemini değerlendirdi.

Yeni bir milli eğitim kadrosu ile başlanılan 2011-2012 eğitim ve öğretim yılı birinci döneminin geride kaldığını anımsatan Gümüş şunları kaydetti:

"Bu dönem, eğitimi ve eğitimciyi ilgilendiren önemli başlıkları içerisinde barındırmıştır. Bunlar, Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında yapılan değişiklik ve yeniden yapılandırma süreci, ek ödeme ile ek ders ayrımının yasal zemin bulmuş olması, öğretmenlik mesleğinin bugününe ve yarınına ışık tutmak ve strateji üretmek adına bütün sosyal tarafların katılımı ile gerçekleştirilen

'Ulusal Öğretmen Stratejisi Çalıştayı', YÖK'ün meslek liselilerini mağdur eden katsayı problemini çözmesi, 28 Şubat'ta uygulamaya konulan kesintisiz 8 yıllık eğitimin şura kararı gereği kesintili hale getirilmesinin gündeme alınmış olması ile stadyumlara sıkıştırılan 19 Mayıs törenleriyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'nın inisiyatif almış olması, yeni döneme girmeden önce il milli eğitim müdürlükleri ile ilgili belirsizliği ortadan kaldıracak adımın atılmış olması gibi olumlu başlıklar olarak sıralanabilir. Eğitimde sorunları değil, dönemi geride bıraktık."

Eğitimle ilgili takdir edilmesi gereken bazı önemli başlıklarla birlikte, eğitimin olması gereken gerçek gündeminin dışında, eğitim çalışanlarının hafızasında derin izler bırakan olumsuzluklar da yaşandığına da dikkat çekti.

- AMASYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eğitim Bir-Sen Amasya İl Başkanı Gümüş Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Korona tedavisi gören Muhittin Böcek'ten güzel haber! Bilinci açıldı, konuşulanlara cevap veriyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Yaşlı adam, zeytin tarlasında şüpheli şekilde ölü bulundu Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi