Eğitim Bir-Sen'in Kısa Film Yarışması - Son Dakika

Eğitim Bir-Sen'in Kısa Film Yarışması

19.11.2015 12:16
Eğitim Bir-Sen'in Kısa Film Yarışması, System.String[]

Eğitim Bir-Sen'in bu yıl "örgütlenme" temasıyla düzenlediği kısa film yarışmasını jüri başkanlığını Yönetmen Derviş Zaim yapacak.

Eğitim Bir-Sen'in bu yıl "örgütlenme" temasıyla düzenlediği kısa film yarışmasını jüri başkanlığını Yönetmen Derviş Zaim yapacak.

Eğitim Bir-Sen'den yapılan yazılı açıklamada, sendikalarının sinemanın gelişimine katkı sağlaması amacıyla kısa film yarışması düzenlediği belirtildi.

Geçen yıl "öğretmen" temalı kısa film yarışmasının bu yıl "örgütlenme" temasıyla düzenlendiği kaydedilen açıklamada, en iyi filme 15 bin lira olmak üzere toplamda 35 bin lira ödül verileceği ifade edildi.

"Tabutta Rövaşata", "Filler ve Çimenler" ile "Cenneti Beklerken" gibi önemli sinema filmlerine imza atan Yönetmen Derviş Zaim'in başkanlığını yapacağı jüride yönetmen Faysal Soysal, gazeteci-yazar Yusuf Kaplan, oyuncu Ulvi Alacakaptan, yazar Enver Gülşen ve Tv programcısı Ömer Sami Sevimli yer alıyor.

Başvurular 15 Ocak'a kadar

"Kurmaca" dalında 20 dakikayı geçmeyen kısa film çalışmalarının değerlendirileceği yarışmaya 15 Ocak 2016'ya kadar başvuru yapılabilecek.

Başvurular, posta yoluyla veya elden Ankara'daki Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi'ne gerçekleştirilecek.

Yarışmada dereceye giren filmlerin sahipleri, 14 Şubat 2016'da Eğitim-Bir-Sen'in kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek törenle ödüllerini alacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Eğitim Bir-Sen'in Kısa Film Yarışması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

2 hafta önce kalp krizi geçiren Mustafa Topaloğlu yeniden hastaneye kaldırıldı Genç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandı Son dakika: Yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 olarak belirlendi! 2021'de vergi ve cezalar bu oranda artacak Yönetmen yardımcılığını bırakan genç kadın, memleketine dönerek annesiyle ejder meyvesi üretimine başladı Uzun süredir ortalarda görünmeyen Bekir Bozdağ, yanlış paylaşımıyla haber oldu Hatay'da deprem ve tsunami uyarısı: Deniz kumundan yapılan binalar büyük tehlike taşıyor 500 yıllık caminin duvarından Roma dönemine ait taşlar çıktı Üç yıl içerisinde hem eşini hem de kızını kaybeden babanın paylaşımı yürek dağladı