Eğitim Bir–sen Mağdur Öğretmenlerin Haklarının Verilmesini İstiyor - Son Dakika

Eğitim Bir–sen Mağdur Öğretmenlerin Haklarının Verilmesini İstiyor

06.01.2012 14:43
Eğitim Bir–sen Mağdur Öğretmenlerin Haklarının Verilmesini İstiyor, System.String[]

Eğitim Bir–Sen İskenderun Şube Başkanı Hikmet Altınsöz, 4–C statüsünde çalışan eğitimcilerin mağdur edildiğini ileri sürdü.

Eğitim Bir–Sen İskenderun Şube Başkanı Hikmet Altınsöz, 4–C statüsünde çalışan eğitimcilerin mağdur edildiğini ileri sürdü. Eğitim–Sen üyeleri şehir merkezindeki Boyacılar parkında pankartlı basın açıklaması yaptı.

Hikmet Altınsöz, "4–C'liler 31 Aralık tarihi itibari ile sözleşmeleri sona ermiş olup bir ay işsiz kalacaklardır. Ücretlerin oldukça düşük olması yetmiyormuş gibi, işsiz kaldıkları bir ay içerisinde ücret alamayacaklardır. Ancak bu bir ay süresince kira, elektrik, telefon ve su faturaları borçları gelmeye devam edecektir. Kendileri gibi eş ve çocukları da yaşanan mağduriyetten paylarına düşeni en ağır bir biçimde almaya devam edecektir." dedi. Eğitim Bir–Sen olarak hükümete seslenen Altınsöz konuşmasının devamında ise sözlerine şöyle devam etti: "4–C'lilerin sosyal ve özlük sorunları en kısa sürede çözülmeli, talepleri dikkate alınmalıdır. Bunun için 4–C'li personele kadro verilmeli ve yılda 12 ay çalışma olanağı sağlanmalıdır. Günün koşullarına uygun ve eşit işe eşit ücret anlayışı doğrultusunda 4–C'li personele aynı işi yapan kişilere verilene kadar maaş verilmelidir. Sosyal hakları güvence altına alınmalıdır. Her zaman eşitlik ve hakkın yanında olan bizler, bu sorun çözülünceye kadar mücadelemize devam edeceğiz. Buradan sayın başbakanımıza sesleniyoruz ki; üç değil beş çocuğumuz var ama aile yardımımız yok. Sadece 45 bin kişiyi kapsayan bu ayırıma son verilmesini istiyoruz."

Eğitim Bir–sen Mağdur Öğretmenlerin Haklarının Verilmesini İstiyor
Eğitim Bir–sen Mağdur Öğretmenlerin Haklarının Verilmesini İstiyor
Eğitim Bir–sen Mağdur Öğretmenlerin Haklarının Verilmesini İstiyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Eğitim Bir–sen Mağdur Öğretmenlerin Haklarının Verilmesini İstiyor - Son Dakika


Son Dakika

Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders'tan skandal karikatür paylaşımı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "terörist" dedi Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı