Eğitim-Bir-Sen Niğde Şube Başkanı Özüdoğru: "Yönetici Atamaları Bir An Önce Yapılmalı" - Son Dakika

Eğitim-Bir-Sen Niğde Şube Başkanı Özüdoğru: "Yönetici Atamaları Bir An Önce Yapılmalı"

12.01.2012 13:20
Eğitim-Bir-Sen Niğde Şube Başkanı Özüdoğru:

Eğitim-Bir-Sen Niğde Şube Başkanı Celalettin Özüdoğru, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün seçme sınavı sonucuna göre müdür, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı duyurusunun bir an önce yapması gerektiğini bildirdi.

Eğitim-Bir-Sen Niğde Şube Başkanı Celalettin Özüdoğru, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün seçme sınavı sonucuna göre müdür, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı duyurusunun bir an önce yapması gerektiğini bildirdi.

Özüdoğru, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Atama ve Yer Değiştirmelerine ilişkin Yönetmelik'te atama yetkisinin 17. madde ile Valiliklere verildiğini anımsatarak, "İller arası yer değiştirme suretiyle atamalar hariç olmak üzere bu yönetmelik kapsamındaki eğitim kurumlarının her kademedeki yöneticileri, valiliklerce atanır, hükmü yer almaktadır. Aynı yönetmelikte seçme sınavı sonucuna göre müdürlük, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına yapılacak atamalar ilgili yılın ocak-şubat aylarında yapılacağı belirtilmektedir. Bu yönetmelik gereği bir an önce yönetici duyurusu yapılıp atama işlemlerinin başlatılması gerekiyor" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliği'ne gönderilen talimata rağmen, valiliklerin büyük bir çoğunluğunun yönetici atama duyurusuna çıkmadığını belirten Özüdoğru, şunları kaydetti:

"Niğde Valiliği'nin de gönderilen talimat gereği seçme sınavı sonucuna göre müdürlük, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına Ocak-Şubat aylarında yönetici atama duyurusuna çıkması gerekmektedir. Duyuru takviminin yarıyıl tatiline yetiştirilmesi için valilik tarafından sürecin acilen başlatılması gerekmektedir. Bu nedenle de öncelikle müdürlük sonra müdür başyardımcılığı daha sonra da müdür yardımcılığı olacak şekilde valilik tarafından biran önce duyuru yapılmalı."

- NİĞDE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eğitim-Bir-Sen Niğde Şube Başkanı Özüdoğru: 'Yönetici Atamaları Bir An Önce Yapılmalı' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fatih Terim'den yönetime olay sözler: İçerdekilerin arkamdan planlarını bilmiyor değilim Fatih Terim'den kırmızı kart yorumu: Bundan sonra daha çok 11'e 10 çalışmalıyız Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot