Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Sofuoğlu: Öğretmenevi Aidatı Kaldırıldı - Son Dakika

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Sofuoğlu: Öğretmenevi Aidatı Kaldırıldı

12.01.2012 17:06
Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Sofuoğlu: Öğretmenevi Aidatı Kaldırıldı, System.String[]

Eğitim Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, öğretmenlerin öğretmenevi imkanlarından indirimli yararlanabilmesi için ödediği aidatın kaldırıldığını bildirdi.

Eğitim Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, öğretmenlerin öğretmenevi imkanlarından indirimli yararlanabilmesi için ödediği aidatın kaldırıldığını bildirdi. Sofuoğlu, yaptığı açıklamada Kurum İdari Kurulu Ekim 2010 Çalışma Raporu'nda, "Öğretmenevi üye aidatı uygulamasının kaldırılarak, bütün eğitim çalışanlarının öğretmenevi üyesi olarak kabul edilmesi çalışmalarının başlatılması" önerisinin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edildiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in, konuyla ilgili genelgeyi imzalayarak valiliklere gönderdiğini belirten Sofuoğlu, kurumlarda ücretlerin belirlenmesinde, her yıl Maliye Bakanlığı tarafından ocak ayında yayımlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ hükümlerine göre hareket edileceği kaydetti: "Buna göre kamu sosyal tesislerinden yararlandırılmayla ilgili Başbakanlık genelgeleri ve bakanlığımızla diğer kurumlar arasında yapılan protokol hükümleri saklı kalmak şartıyla üye aidatı uygulaması kaldırılarak, bütün eğitim çalışanları ve yakınları, diğer kamu kurum ve kuruluşları personeliyle bunların dışındakiler için olmak üzere üç ayrı tarife uygulanacak." Bundan sonra öğretmenevlerine üye olmak isteyen öğretmenlerin her yıl aidat ödemeyeceğini vurgulayan Mehmet Emin Sofuoğlu, "Daha önce öğretmenlere uygulanan indirimli tarifeden yararlanamayan diğer eğitim çalışanları da bu düzenlemeyle öğretmenevlerinden indirimli faydalanabilecek." dedi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Sofuoğlu: Öğretmenevi Aidatı Kaldırıldı - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı