Son Dakika Haberleri: Eğitim-Bir-Sen Yöneticileri Bir Araya Geldi

Eğitim-Bir-Sen Yöneticileri Bir Araya Geldi

5 ay önce

Toplantıda konuşan 1 No'lu Şube Başkanı Ramazan Acar diklenmeden dik durmayı bilen yeni yöneticileri yetiştirmek için EBS Bursa Akademi'yi de hayata geçireceklerini söyledi.

Eğitim-Bir-Sen Yöneticileri Bir Araya Geldi, System.String[]

Eğitim-Bir-Sen Yönetici Buluşması'nda eğitimcilerin karşılaştığı sorunlara yönelik çözümler gündeme getirildi.

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No'lu Şube yöneticileri Merinos AKKM Fuaye alanında bir araya geldi. Eğitim alanında yaşanan sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözümlerin konuşulduğu buluşmada, EBS Bursa Akademi'nin tanıtımı yapılarak donanımlı yönetici kadrosunun gerekliliği üzerinde duruldu.

Yönetici buluşmasında konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Ramazan Acar, eğitim alanında belli sorunların yaşandığını ifade etti. Eğitimcilere karşı uygulanan şiddete dikkat çeken Başkan Acar, "Eğitimciye yapılan şiddete karşı bir düzenleme mutlaka yapılmalı. En son Gebze'de bir arkadaşımızı kaybettik. Toplumumuzun cinnet toplumuna dönüştüğünün göstergesidir bu. Yine bunun gibi olaylar yaşanıyor. Biz şiddetin her türlüsüne karşıyız. Bu bağlamda şiddet hususunun mutlaka Meslek Kanunu'nun içerisinde yer alması için çalışmalar yapmalı. Bu konu ile ilgili gerekli düzenlemelerin yapılması ve yaptırımların gündeme alınması için Eğitim-Bir-Sen olarak kararlı bir duruş sergilemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

GELİR VERGİSİNE DÜZENLEME

Türkiye'nin ekonomik gücüne dikkat çeken Başkan Acar, gelir vergisinin düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi.Acar, "Türkiye'miz hamd olsun ümmetin gururu bir ülke. Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan ülkemizdeki gelir vergisinin daha yapıcı bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Yöneticilerimiz de bunun muhasebesini elbet yapacaklardır. Bizler de bu konu ile ilgili sesimizi duyurmaya devam edeceğiz" dedi.

EBS BURSA AKADEMİ FAALİYETE GEÇİYOR

Konuşmasında yöneticinin önemini vurgulayan Ramazan Acar, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen'in Türk halkının değerlerini her zaman öncelikli tuttuklarını belirterek, "Eğitim-Bir-Sen olarak çeyrek asrı aşan mücadelemizde ucuz polemiklerin, siyasal itiş kakışların içinde olmadık. Bizler, her zaman millî iradenin hak, hukuk ve alın terinin mücadelesini verdik. Bizim gösterdiğimiz bu duruşu gelecekte de yerimize gelecek yöneticilerimiz sergileyecektir. Bu bağlamda bugün toplanmamızın bir nedeni olan, Türkiye'nin yeni yöneticilerini yetiştireceğimiz EBS Bursa Akademi'yi faaliyete sokacağımızın duyurusunu da yapmış olalım" şeklinde konuştu.

"GELECEĞİN YÖNETİCİLERİNİ YETİŞTİRECEK GÖNÜLLÜ NEFERLERİZ"

2000'lerin başından itibaren Türkiye'nin istikrarlı bir yükseliş sergilediğini belirten Başkan Acar; "Ülkemizin bekası en büyük önceliğimiz. Arzuladığımız aydınlık yarınlara ulaşabilmemiz için başta yöneticilerimizin rolü büyük. Geleceğin mimarı olacak yeni yöneticileri yetiştirmemiz gerekiyor. Bunun temellerini atacak olanlar da bizleriz. Çünkü biz eğitimciler, her alanda geleceğin yöneticilerini yetiştirecek gönüllü neferleriz. EBS Bursa Akademi'yi önemsiyoruz. Çünkü her başarılı yönetici ülkemizin uluslararası platformdaki başarısını da arttıracak. Böylece Türkiye gönül coğrafyasındaki mazlumların sesi olmaya daha güçlü bir şekilde devam edecek. " şeklinde konuşmasına devam etti.

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubenin Proje ortağı olan, Bursa İHH'nın Başkan Yardımcısı Halil Asa Yönetici buluşmasında bir konuşma yaptı. Böyle bir organizasyon düzenledikleri ve IHH'yıdavet ettikleri için teşekkür ederek konuşmasına başlayan Asa, Suriyeli mülteciler için düzenledikleri un yardımı kampanyası hakkında bilgi vererek Eğitim-Bir-Sen üyelerinden destek talep etti.

Haber Yayın Tarihi: 19.04.2019 01:52 Kaynak: BültenlerHamilelik kilolarıyla gündeme gelen Fahriye Evcen'in bornozlu fotoğrafına beğeni yağdı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emine Bulut cinayeti sonrası idam açıklaması: Benim kararım nettir Gece 6,38'e çıkan dolarda sert düşüş