Eğitim Gönüllülerine Devlet Teşekkürü - Son Dakika

Eğitim Gönüllülerine Devlet Teşekkürü

12.01.2012 15:36
Eğitim Gönüllülerine Devlet Teşekkürü, System.String[]

Ordu'da eğitim-öğretimin kalitesini artırmak amacıyla Ordu Valiliği'nce 17 Mart 2011 tarihinde başlatılan "Kardeş Okul, Kardeş Kurum" kampanyasında, örnek uygulamalarıyla okullara katkı sağlayan kurum ve kişilere düzenlenen törenle plaket verildi.

Ordu'da eğitim-öğretimin kalitesini artırmak amacıyla Ordu Valiliği'nce 17 Mart 2011 tarihinde başlatılan "Kardeş Okul, Kardeş Kurum" kampanyasında, örnek uygulamalarıyla okullara katkı sağlayan kurum ve kişilere düzenlenen törenle plaket verildi.

Ordu Öğretmenevi'nde düzenlenen törene, Vali Orhan Düzgün, Belediye Başkanı Seyit Torun, Vali Yardımcısı Abdullah Demir, İl Özel İdare Genel Sekreteri Selami Aydın, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer Demiröz, 'Kardeş Okul, Kardeş Kurum' kampanyasında örnek uygulamalarıyla başarılı bulunan kurumların yöneticileri ile okul müdürleri katıldı. Törende ilk olarak, 'Kardeş Okul, Kardeş Kurum' kampanyası kapsamında eşleştikleri okullara yaptıkları yardım ve sağladıkları desteklerle Ordu Valiliği'nce başarılı bulunan kurumların, kardeş kurumu oldukları okullara yaptıkları hizmetler ve etkinliklerin tanıtımı yapıldı.

Tanıtımın ardından bir konuşma yapan Vali Orhan Düzgün, 'Kardeş Okul, Kardeş Kurum' kampanyası çerçevesinde eğitim kurumlarına önemli hizmetler kazandırıldığını ifade etti. Gerek özel sektör, gerekse kamu sektöründeki her kurumun imkanlarının farklı olabildiğini, önemli olan kurumların, bir kardeşlik ilişkisi içerisinde, imkanlarının elverdiği ölçüde okullara yardımcı olmaları olduğuna dikkat çeken vali Düzgün, bu kampanya süresince, sadece okulların fiziki durumlarının iyileştirilmesi değil, aynı zamanda değişik sosyal etkinliklerle okul ile kurum arasında bir kardeşlik bağının oluşmasının sağlandığını belirtti. Vali Düzgün, "Değişik programlarla bir araya gelerek, o okulda okuyan öğrencilerimizin, kardeş oldukları kurumların çalışma şartlarını, durumlarını yerinde görmek suretiyle belki o kurumu tanınması, kurumda yürütülen çalışmaları ve mesleği tanıması, bu projenin sosyal faydalarından birisi oldu. Bu proje kapsamında okullarımızın çok küçük ihtiyaçlarından, çok büyük ihtiyaçlarına kadar pek çok ihtiyacının karşılandığını söyleyebiliriz. Örneğin; halk oyunları kıyafetinden tutun da bilgisayar alımına, okulun iç ve boyasından yeni okul binalarının yapımına kadar pek çok hizmet, kardeş kurumlarımız tarafından karşılandı. 2012 yılında da 'Kardeş Okul, Kardeş Kurum'" kampanyasının sayılarının ve bu kampanyadan sağlanan ilerlemenin daha da artarak devam etmesini diliyorum" dedi.

Konuşmanın ardından, 'Kardeş Okul, Kardeş Kurum' kampanyasında örnek teşkil edecek uygulamalarda bulunan, Ordu 19 Eylül İlköğretim Okulu'nun kardeş kurumu olan Ordu Gazeteciler Derneği Başkanı Recep Aydın'a, Adil Karlıbel İlköğretim Okulu, Yeşilyurt Ahmet Karlıbel İlköğretim Okulu, Mimar Oktay Uğurel İşitme Engelliler İlköğretim Okulu ve Ordu Lisesi'nin kardeş kurumu olan Karlıbel Vakfı'nın kurucucu ve başkanı Ergin Karlıbel'e, Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun kardeş kurumu olan Eczacılar Odası Başkanı Erdal İşbakan'a, Eyüplü Şehit Sezar Aydın İlköğretim Okulu'nu yaptıran hayırsever Mehmet Adil Yalçındağ'a, Gazi İlköğretim Okulu'nun kardeş kurumu olan Çalık YEDAŞ İl Müdürü Ümit Yaşar Kışla'ya, Gökömer İlköğretim Okulu'nun kardeş kurumu olan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Aydın'a, Güzelordu İlköğretim Okulu'nu yaptıran hayırsever Vedat Türkmen'e, Şehit Zafer Gülseren İlköğretim Okulu'nun kardeş kurumu Aktaşlar firmasının sahibi Cevdet Aktaş'a, Fatma Mağden İlköğretim Okulu'nun kardeş kurumu olan Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun'a, Ordu'daki çeşitli okullara önemli yardım ve destekte bulunan işadamı Nejdet Gürsoy'a, İlkadım Uygulama Okulu'nun kardeş kurumu Ordu Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Özgür Enginyurt'a, Sağlık Meslek Lisesi kardeş kurumu Medical Park Ordu Hastanesi adına Kurumsal Pazarlama Sorumlusu Özlem Öztürk'e Vali Orhan Düzgün tarafından plaket takdim edildi. - ORDU

Eğitim Gönüllülerine Devlet Teşekkürü

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Eğitim Gönüllülerine Devlet Teşekkürü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Abonelik iptalleri bugünden itibaren e-Devlet'ten yapılabilecek İstanbul Boğazı'nda büyük panik! Balıkçıların ağına Osmanlı döneminden kalma mayın takıldı 26 Ekim - 1 Kasım tarihleri arasında burcunuzu neler bekliyor? Ünlü Astrolog Aysun Koç yorumladı 'Korona partisi'nde yakalanan şahıstan ilginç savunma: Tamirciyim buraya tamir yapmaya geldim MasterChef Türkiye'den elenen yarışmacı gözyaşları içinde veda etti ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga çıktı İntihar eden gencin yakınları, sağlık çalışanlarını ve polisi taş yağmuruna tuttu: 20 gözaltı Bağcılar'da bir kişi boş arazide başından vurulmuş şekilde bulundu