Eğitim Materyalleri Ana Sınıflarına Bağışlandı - Son Dakika

Eğitim Materyalleri Ana Sınıflarına Bağışlandı

06.01.2012 13:09
Eğitim Materyalleri Ana Sınıflarına Bağışlandı, System.String[]

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 2'nci sınıf öğrencilerinin "yaratıcılık dersi" kapsamında hazırladığı eğitici materyaller, Kütahya'da 4, Şanlıurfa'da bir ilköğretim okulunun ana sınıflarına bağışlandı.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 2'nci sınıf öğrencilerinin "yaratıcılık dersi" kapsamında hazırladığı eğitici materyaller, Kütahya'da 4, Şanlıurfa'da bir ilköğretim okulunun ana sınıflarına bağışlandı.

DPÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nida Bayındır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Eğitim Fakültesi olarak amaçlarının, gelecek nesli yarınlara hazırlayacak öğretmenlerin nitelikli yetişmesini sağlamak, eğitim sürecinde düşünsel becerilerini nasıl ortaya koyabileceklerini öğretmek olduğunu bildirdi.

Öğrencilerin, yaratıcılık dersi kapsamında, eğitim sürecinde kullanılabilecek kendi düşünsel çabalarının sonucu eğitim materyalleri hazırladığını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Bayındır, şunları kaydetti:

"Bu eğitici ve öğretici bir süreç olduğu kadar sonuçta ortaya çıkan ürünler itibariyle de önemli eğitim materyali sağlayan bir olaydır. Bu materyallerin eğitim sürecinde değerlendirilmesi amacıyla Eğitim Fakültesi Dekanlığı, bölüm ve öğrencilerimizin ortak kararıyla materyallerin ilköğretim okullarında değerlendirilmesinin güzel olacağı ve bunun sosyal sorumluluğun da bir gereği olduğu düşüncesiyle materyalleri ilköğretim okullarına bağışlamaya karar verdi. Materyaller, Kütahya'da 4, Şanlıurfa'da bir ilköğretim okuluna teslim edildi."

-Prof. Dr. Genç, DPÜ Rektör Yardımcılığına atandı-

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektör Yardımcılığına, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Genç atandı.

Prof. Dr. Genç, yazılı açıklamasında, üstlendiği yeni görevle üniversiteye daha fazla katkı sağlamaya çalışacağını bildirdi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ın göreve gelmesiyle üniversitenin daha ileriye taşınacağına, ülkenin ihtiyaç duyduğu alanlarda daha nitelikli elemanlar yetiştirileceğine, ülke ekonomisi ve ülkenin geleceğine çok önemli katkılar sağlanacağına inandığını ifade eden Prof. Dr. Genç, şunları kaydetti:

"Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ın göreve gelmesiyle birlikte ortaya koyduğu hedeflerin gerçekleşmesi, üniversitemizin her konuda daha ileri noktalara taşınması, ön sıralarda yer alması, üniversite, sanayi ve halk iş birliğinin sağlanması gibi konularda elimden gelen her türlü çabayı azimle göstereceğim, inançla çalışacağım."

-Şehit yakınları ve gazilerden Prof. Dr. Karaaslan'a ziyaret-

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehitler, Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı Ahmet Asım Okat ve bazı Yönetim Kurulu üyeleri, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ı makamında ziyaret etti.

Prof. Dr. Karaaslan, kabulünde, şehit yakınları ve gazilerin, millete emanet olduğunu belirtti.

Üniversite olarak harp malulü gaziler ile şehitlerin dul ve yetimleri için her konuda destek olacaklarını ifade eden Prof. Dr. Karaaslan, derneğin üniversitenin salonları ve diğer imkanlarından yararlanabileceğini bildirdi.

Derneğin çalışmalarına ilişkin bilgi veren Okat, Prof. Dr. Karaaslan'a Türk Bayrağı hediye etti.

- KÜTAHYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eğitim Materyalleri Ana Sınıflarına Bağışlandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez İngiliz taraftarlar, cinsel ilişki sırasında David Beckham'ı düşünüyor Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı