Eğitim Sen Giresun Şube Başkanı Şenel Açıklaması - Son Dakika

Eğitim Sen Giresun Şube Başkanı Şenel Açıklaması

03.01.2012 13:20
Eğitim Sen Giresun Şube Başkanı Şenel Açıklaması, System.String[]

Eğitim Sen Giresun Şube Başkanı Hayri Şenel, Kamu-özel Ortaklığı modeli ile oluşturulacak sistemlerin eğitim hizmetlerinde olumsuzluklara neden olacağını savundu.

Eğitim Sen Giresun Şube Başkanı Hayri Şenel, Kamu-özel Ortaklığı modeli ile oluşturulacak sistemlerin eğitim hizmetlerinde olumsuzluklara neden olacağını savundu.

Şenel, yaptığı yazılı açıklamada, 14 Eylül 2011 gün ve 28054 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "652 Sayılı Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname" ile bakanlığın teşkilat ve görevlerinin yeniden yapılandırdığını hatırlattı.

Yeniden yapılandırmada birçok olumsuz düzenlemelerin eğitim hizmetini, kamu hizmeti olmaktan çıkaracağını ileri süren Şenel, şunları kaydetti:

"652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 'İnşaat ve Emlak Grup Başkanlığı' başlığı altında düzenlenen hükümler, 3 Temmuz 2005 tarihinde kabul edilen 5396 sayılı kanun ile Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu'na eklenen madde hükümlerinden alınmıştır. Bu hükümlerin birbirlerine benzemesinin nedeni, kamu-özel ortaklığı olarak ifade edilen bir modelin uygulanmak istenmesidir. Kararnamenin ilgili maddesine baktığımızda eğitim kampüsleri ya da eğitim kentler olarak ifade edilen projenin alt yapısının bu modelle oluşturulduğu görülmektedir. Kamu-özel Ortaklığı modeli ile oluşturulacak sistemler eğitim hizmetlerinde olumsuzluklara neden olacaktır."

- GİRESUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eğitim Sen Giresun Şube Başkanı Şenel Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Paşinyan yalanlarına yenisini ekledi: Türkiye Karabağ'a paralı asker yolladı Galatasaray'dan Fatih Terim tweeti: Bizim kırmızı çizgimizdir Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu Kız meselesi yüzünden çıkan tartışmada tüfekle vurulan genç, hayatını kaybetti Devrilen iş makinesinin altında kalan işçi, feci şekilde can verdi Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları