Eğitim-Sen Üyesi Bir Grup Basın Açıklaması Yaptı - Son Dakika

Eğitim-Sen Üyesi Bir Grup Basın Açıklaması Yaptı

07.09.2012 17:00
Eğitim-Sen Üyesi Bir Grup Basın Açıklaması Yaptı, System.String[]

Eğitim-Sen üyesi bir grup, kent meydanında basın açıklamasında bulundu.

Eğitim-Sen üyesi bir grup, kent meydanında basın açıklamasında bulundu.

Grup adına konuşan sendikanın Sivas Şube Başkanı Feyzullah Süner, "Milli Eğitim Bakanı, 4+4+4 ile ilgili hemen her konuda olduğu gibi, okula başlama yaşı ile ilgili olarak da kamuoyunu yanlış bilgilendirmekte, 60-72 aylık çocukların pedagojik olarak ilkokula değil, okul öncesi eğitime gitmesi gerektiği yönündeki evrensel gerçeği göz ardı ederek konuşmaktadır" dedi.

Yeni uygulama nedeniyle 68 bin öğretmenin norm kadro fazlası durumuna düşürüldüğünü savunan Süner, "Milli Eğitim Bakanlığı'na göre, eğitimde 4+4+4 uygulaması nedeniyle 29 bini sınıf öğretmeni olmak üzere, toplam 68 bin öğretmen norm kadro fazlası durumuna düşürülmüştür. Bakan Dinçer, öğretmenlerin norm kadro fazla olmasını, eş durumu ve sağlık özründen dolayı tayin ve ataması yapılmayan öğretmenlerin yaşadığı sıkıntıları görmezden gelmekte, sorunları çözmek yerine, daha da karmaşık hale getirmektedir" diye konuştu.

Grup, çeşitli sloganlar attıktan sonra dağıldı.

Muhabir: Muzaffer Akyüz

Yayıncı: Cemal Coşkun - SİVAS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eğitim-Sen Üyesi Bir Grup Basın Açıklaması Yaptı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Dilek İmamoğlu'ndan eşinin sağlık durumuna ilişkin paylaşım: Durumumuz gayet iyi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı