Eğitim Uygulama Okulu İçin 23 Yaş Sınırı - Son Dakika

Eğitim Uygulama Okulu İçin 23 Yaş Sınırı

26.11.2012 15:30
Eğitim Uygulama Okulu İçin 23 Yaş Sınırı, System.String[]

Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alican Usta, zihinsel engellilere yönelik teorik eğitimin verildiği Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezleri'nin yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile okula devam eden öğrencilere 23 yaş sınırı...

Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alican Usta, zihinsel engellilere yönelik teorik eğitimin verildiği Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezleri'nin yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile okula devam eden öğrencilere 23 yaş sınırı getirildiğini açıkladı.

Samsun'da Özel Eğitim Kurumlarından Sorumlu olan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alican Usta, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 4+4+4 eğitim sistemi ile uyumlu olarak zihinsel engellilere yönelik teorik eğitimin verildiği Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezleri'nin yönetmeliğinde yaptığı değişik hakkında bilgi verdi. Samsun'da yer alan 4 adet Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'nde daha önceden herhangi bir yaş sınırı olmadığına dikkati çeken Usta, "Zihinsel engellilere teorik eğitim verildiği okullara 40 yaşına gelmiş bir kişide gidebiliyordu. Yapılan değişiklik ile bu durumun önüne geçilerek yaş sınırı 23'e çekildi." dedi.

ENGELLİLERE YÖNELİK KURSLAR AÇILACAK

Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezleri'ne giden 23 yaşını doldurmuş zihinsel engellilerin bundan böyle Halk Eğitim Merkezleri'ne yönlendirileceğini söyleyen Usta, "23 yaşını dolduran ve kişisel becerilerinin gelişmesini isteyen zihinsel engelli çocuklarımız, yapılan değişiklikle ailelerinin koordinesinde halk eğitim merkezlerine yönlendirilecek. Buralarda yapılan başvurular doğrultusunda okuma yazma, el becerileri ve daha değişik alanlarda kurslar açılabilecektir ve engelli çocuklarımız bu kurslara katılabilecekler." diye konuştu.

Eğitim Uygulama Okulu İçin 23 Yaş Sınırı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Eğitim Uygulama Okulu İçin 23 Yaş Sınırı - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret