Eğitimde 2+5 sistemi nasıl uygulanacak? Bakan Selçuk, merak edilen ayrıntıları paylaştı - Son Dakika

Eğitimde 2+5 sistemi nasıl uygulanacak? Bakan Selçuk, merak edilen ayrıntıları paylaştı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir programda, eğitimde 2+5 sisteminin nasıl uygulanacağını açıkladı. Pazartesi ve salı günleri sınıfların yarısının okula gelmesini planladıklarını belirten Bakan Selçuk, "Perşembe ve cuma başka bir grup gelecek. Çarşamba ve pazar ara verelim istiyoruz" dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen koronavirüs salgını nedeniyle 31 Ağustos'ta uzak eğitim ile başlayan 2020-2021 eğitim-öğretim sezonunda, 21 Eylül tarihinde yüz yüze eğitime geçilecek. Yüz yüze eğitimde gündeme gelen 2+5 sisteminin nasıl uygulanacağı merak konusu olurken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, "Temelde pazartesi, salı günleri sınıfın yarısının gelmesini istiyoruz. Bu kırmızı grup olur. İkinci grupta mavi grup olarak Perşembe, Cuma gelsin istiyoruz. Çarşamba ve pazar günleri ara verelim istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"SÜREKLİ KONTROL, DEZENFEKTE VE TAKİP VAR"

A Haber'de yayınlanan "Özel Röportaj" programına konuk olan Bakan Selçuk, okullarda yüz yüze eğitime ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Okullarda gerekli koşulların sağlandığını ve riskin en aza indirgendiğini dile getiren Selçuk, "Avrupa ülkelerinin tamamına yakınında tüm sınıfları tam zamanlı açıyorlar. Bizim okullarımız kamuya açık alanlarda en güvenilir alanlardan birisidir. Sürekli kontrol, dezenfekte, takip var" dedi.

EĞİTİMDE 2+5 SİSTEMİ NASIL OLACAK?

Yüz yüze eğitimde gündeme gelen 2+5 sistemiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Temelde pazartesi, salı günleri sınıfın yarısının gelmesini istiyoruz. Bu kırmızı grup olur. İkinci grupta mavi grup olarak Perşembe, Cuma gelsin istiyoruz. Çarşamba ve pazar günleri ara verelim istiyoruz. Niye 2'ye bölüyoruz? Bölmezsek sosyal mesafeyi sağlayamıyoruz. Sınıflarda tekli oturulacak ve aralarda boşluk bırakılacak. Bu yüzden de sınıfta sosyal mesafeyi rahatlıkla sağlayabiliyoruz. Biz sınıflarda yaptığımız hazırlıklardan, öğretmenlerimizin birikiminden eminiz" ifadelerini kullandı.

HES UYGULAMASI TAMAMLANDI

"Bunu ilk defa buradan söylüyorum" diyerek Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortak çalışması HES uygulamasının tamamlandığını söyleyen Bakan Selçuk, "HES takibiyle pozitif vakanın bilgisini alıyoruz. Pozitif vaka olursa gereken prosedürü uyguluyoruz" dedi.

Eğitimde 2+5 sistemi nasıl uygulanacak? Bakan Selçuk, merak edilen ayrıntıları paylaştı

Haber Yayın Tarihi: 16.09.2020 22:27

Son Dakika Güncel Eğitimde 2+5 sistemi nasıl uygulanacak? Bakan Selçuk, merak edilen ayrıntıları paylaştı - Son Dakika

YORUMLAR (17)
  • Açın okulları: Uzaktan eğitim diye bir şey olamaz, uzaktan öğretim olabilir ama bu hiçbir zaman yüzyüze öğretimin yerini tutamaz. Bu yüzden şu anda tüm dünyada okullar açık. Gelişmiş ülkeler tamgaz, full eskisi gibi okullarını açtılar eğitime devam ediyorlar. Bizde ise özel okullar, dersaneler, kurslar, etütler zaten aylardır açık. Okula gitmeyen 26 milyon öğrenci evde mi oturuyor, hayır, hepsi dışarda daha kötü ortamlarda eğitimden uzak mikrop ve kötü alışkanlığın pençesinde. Bir düşünün çocuğunuz nerede diye Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
  • Tüm dünyada okullar açık: Şu anda Türkiye'de okul hariç heryer açık. Üstelik özel okullar, dersaneler, kurslar, etütler de açık. Avrupa'da okullar full eskisi gibi açık. Yani bütün dünyada okullar açıkken Türkiye'de okulların kapalı olması tuhaf. Okul açılmasın diyenlerin çocukları nedere, evde cam fanusta mı, hepsi sokakta değil mi, sokak daha mı temiz, 26 milyon öğrenci sokaklarda, kahvehanelerde mikrop ve kötü alışkanlıkların pençesinde. Asıl okulların kapalı olması virüs yayılmasını artırıyor. 26 milyon sokakta uyan! Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Muhtar, virüse yakalananları sosyal medyadan ifşa etti Husumetlisinin "Etek giydireceğim" sözünü duyunca trafikte dehşet saçtı İstanbul'un göbeğindeki ünlü işletmede korona tedbirleri hiçe sayıldı 9 ay şantajla tecavüze uğradığını söyleyen 5 çocuk annesi kadın, yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı Acun Ilıcalı, özel jetini satarak 99 milyon TL'ye uçak aldı Öğrenciler gitti, Eskişehir'de 'kiralık ev' fiyatları düştü Simit tablasıyla 'bayılma' numarası yapan dolandırıcıya 4 bin TL ceza Sinan Akçıl'dan eski sevgililerini çıldırtacak sözler: İlk kez tek eşliyim