Ehad Yılın Hafızını Seçiyor - Son Dakika

Ehad Yılın Hafızını Seçiyor

31.03.2015 11:13
Ehad Yılın Hafızını Seçiyor, System.String[]

Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) 10. Bölge Başkanı Mehmet Arif Taşdemir, Türkiye genelinde "Yılın Hafızını Seçiyoruz" yarışmasının yapılacağını bildirdi.

Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) 10. Bölge  Başkanı Mehmet Arif Taşdemir, Türkiye genelinde "Yılın Hafızını Seçiyoruz" yarışmasının yapılacağını bildirdi.

Hafızlığı teşvik etmek amacıyla yapılacak yarışma hakkında bilgi veren EHAD 10. Bölge Başkanı Mehmet Arif Taşdemir, hafızlığın büyük bir şeref olduğunu belirterek, dernek olarak Allah'ın kelamı olan Kur'an-ı Kerim'in bütün yüreklere ulaşması için gayret gösterdiklerini söyledi.

Hafızlığın, emeğin aşkla yoğrulmasının hikayesi olduğunu belirten Taşdemir, "Dünya Hafızlar Günü" münasebetiyle yarışmayı düzenlediklerini ve isteyen herkesin yarışmaya katılabileceğini vurguladı.

İslam'ın mukaddes kitabı olan Kur'an-ı Kerim'in Allah katından insanlığa sunulan büyük bir lütuf ve aynı zamanda hidayet kaynağı olduğunu söyleyen Taşdemir, şöyle konuştu:

"Kalpleri ürperten, çağlara meydan okuyan, bir benzeri asla olmayan Kur'an'a duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Keşmekeşin, çirkefliğin, kaos ve kargaşanın işgal ettiği dünyamızın tek kurtuluşu Kur'an'dır. Hafızlığın ülkemiz ve İslam dünyasında hak ettiği mertebeye ulaşması için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Bütün hafız kardeşlerimizi çalışmalarımıza destek vermeye çağırıyoruz."

Yarışmaya başvuruların 10 Nisan 2015'te sona ereceğine dikkati çeken Taşdemir, değerlendirme heyetinde, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akkuş, Osman Gazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Asiye Fatma Şenat, 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kıraat İlmi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Kurt, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushaflar Kurulu E. Başkanı Kurra Hafız Turan Baycan, Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı Mehmet Doğan, Gazeteci-Yazar Mustafa Uzun ve Şair Vural Kaya'nın yer aldığını aktardı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ehad Yılın Hafızını Seçiyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca'nın temmuz ayında örnek gösterdiği Samsun'un koronavirüs haritası artık kıpkırmızı İngiltere'de siyahi kadın 8 polis tarafından feci şekilde yumruklanarak darbedildi Ormanlık alanda yaralı olarak bulunan köpekte tecavüz bulgularına rastlandı Alarm veren iller arasında yer alan Edirne'de "Ev ziyaretlerine gitmeyin" anonsları yapılıyor Bahçesine kurduğu güneş enerjisi sistemiyle elektrik, ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılıyor Maradona'nın ölümü sonrası İngiliz basınının attığı manşetler büyük tepki çekti Önce annesinin dostu sonra da erkek arkadaşı istismar etti! En acısı da annesini hiçbirine inandıramadı Kıvanç Tatlıtuğ ve eşi kendisini ölümle tehdit eden kişiyle uzlaşmadı! Hapis istemiyle yargılanacak