Son Dakika Haberleri: Ejot Tezmak'ın SAP Lokalizasyon Projesi

Ejot Tezmak'ın SAP Lokalizasyon Projesi

7 yıl önce

Ejot Tezmak, Elsys ile işbirliği içerisinde finansal süreçlerinde hız ve verimlilik sağlayan SAP lokalizasyon projesini gerçekleştirdi.

Ejot Tezmak'ın SAP Lokalizasyon Projesi, System.String[]
Yenilikçi endüstriyel bağlantı elemanları ile yapı endüstrisi ve plastik teknolojisi için trend belirleyici özel çözümler geliştiren Ejot Tezmak, Elsys ile işbirliği içerisinde finansal süreçlerinde hız ve verimlilik sağlayan SAP lokalizasyon projesini gerçekleştirdi.

Elsys danışmanlığında Ejot Tezmak'ın belirli iş süreçlerini kapsayan bir çalışma olarak başlatılan proje çerçevesinde, şirketin tüm mali süreçlerine Türk Mevzuat ve Muhasebe yapısı gereğince işlerlik kazandırıldı. Bu kapsamda karşılaşılan yasal finansal zorunlulukların SAP altyapısı ile takip edilmesi için gerçekleştirilen uygulamalara ek olarak, Ejot Tezmak'a stok yönetimi ve maliyet konularında da Elsys tarafından danışmanlık desteği verildi. Proje öncesinde manüel olarak takibi yapılan KDV, stopaj ve BA-BS raporlarının otomatizasyonu sağlandı.

Duran Varlık Yönetimi ile bölgesel ihtiyaçlara yanıt veren standartlar
Proje kapsamında Ejot Tezmak için gerçekleştirilmesi hedeflenen Duran Varlık Yönetimi uygulaması sayesinde, masraf yeri maliyetlendirmesi ve gider hesaplarının maliyet muhasebesi tarafında izlenmesi, yıl sonu kapanış işlemlerinin otomatikleşmesi ve yasal raporlama sürecine verim kazandırılmasına imkân tanındı. Kur değerlendirme ile amortisman hesaplama ve kayıt altına alma işlemleri de otomatikleştirildi.

Ejot Tezmak'ın grup merkez yapısı ile bütünlüğü sağlanarak, şirketin rekabet ederken ihtiyaç duyduğu sağlam bir altyapı hizmetine kavuşması sağlandı. Grup merkez yapısı doğrultusunda uygulamaya geçirilen tek düzen hesap planı ile muhasebe işlemlerinin grubun genelinin mali uygulamaları ile eşleştirilmesi sağlandı. Bu sayede, Türkiye özelinde grup ve merkez yapısına uyum sağlama hedefi başarı ile gerçekleştirilirken, Türkiye'ye özgü yasal işlemlerin yürütülmesi de kolaylaştırıldı.

SAP projesi ile aylık işlem değerlemelerinin otomatikleştirilmesi başarı ile sonuçlandırıldı. Ay sonu işlem değerlendirmelerinin otomatikleştirildiği SAP projesi ile satıcı ve müşteri borç-alacak takiplerinin güncel döviz işlem değerleri üzerinden yapılması sağlanırken, farklı para birimlerindeki işlemler otomatikleştirildi ve her işlemde TRY, USD, EUR, belge para birimlerindeki hesaplamaların detaylı olarak takip edilmesine olanak tanındı. Ek olarak, tüm ülkelerde kullanılan mizan raporunun birkaç revizyonla Ejot Türkiye standartlarına uyarlanması hedefi gerçekleştirildi.Fabrika İşçisinin Vücuduna Demir Çubuklar Saplandı Caner Erkin ile Şükran Ovalı Çiftinin Yeni Doğan Bebeği Hastaneye Kaldırıldı

Son Dakika! Rize Emniyet Müdürü'nü Şehit Eden Polis Memuru Tutuklandı