Son Dakika Haberleri: Ekim'de Okunası Bir Roman: Haziran

Ekim'de Okunası Bir Roman: Haziran

7 yıl önce

Mirace İrem'in 'Haziran' adlı romanı Cinius Yayınları'ndan çıktı. Türkiye'nin yakın geçmişini ilgilendiren pek çok siyasi olay, bir aşk öyküsünün arka fonunda okuyucuya sunuluyor.

Ekim'de Okunası Bir Roman: Haziran, System.String[]

Mirace İrem’in ilk romanı Haziran Cinius Yayınları’ndan çıktı. Bir aşk romanı olan ‘Haziran’da olaylar 1975 ve 1982 yılları arasına yayılarak anlatılıyor. Seçilen tarihsel perspektifte Türkiye’de yaşanan pek çok olay romanın arka fonunda işleniyor. Bu tarihsel olaylar arasında 1976 yılında yaşanan Van Depremi, roman kahramanlarını duygusal anlamda birbirine yakınlaştırıyor. Kanlı 1 Mayıs ve ’80 öncesi yaşanan siyasi kargaşalar, Haziran’ın evlilik hazırlıkları ve mutsuz evliliğinin fonunu oluşturuyor.

Mirace İrem, romanın birçok detayının okurun gözünde canlanması için gerektiği kadar tasvir kullanarak adeta film seyreder gibi okunan bir roman ortaya koymuş. Romandaki karakterlerin doğallığı ve hikâyenin kurgusunun akıcı olması Haziran’ı kolay okunan bir roman yapıyor.

Haber Yayın Tarihi: 04.10.2013 12:10 Kaynak: StarAleyna Tilki, "Yine yerdeyim" diyerek mini elbiseli fotoğrafını yayınladı
Ahmet Çakar'ın açıklamaları sonrası Kıbrıs ayağa kalktı! Hollanda'da bir evin bodrumunda 9 yıldır kıyameti bekleyen aile kurtarıldı