Ekinözü'nde İlköğretim Okulları Bilgi Yarışması Yapıldı - Son Dakika

Ekinözü'nde İlköğretim Okulları Bilgi Yarışması Yapıldı

18.01.2012 19:00
Ekinözü'nde İlköğretim Okulları Bilgi Yarışması Yapıldı, System.String[]

Ekinözü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 3.düzenlenen ilköğretim okulları arası bilgi yarışması kıyasıya mücadeleye sahne oldu.

Ekinözü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 3. düzenlenen ilköğretim okulları arası bilgi yarışması kıyasıya mücadeleye sahne oldu.

İlköğretim okulları 2. kademe öğrencilerinden oluşan 3'er kişilik ekiple yarışmalara katılan okullar, son haftayı iyi değerlendirmek ve bilgilerini taze tutmak amacıyla kıyasıya yarıştılar.

5 temel branş ve genel kültür olmak üzere Ekinözü Çok Programlı Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan ve her kademeye toplam 16 sorunun yöneltildiği yarışma sonucunda, 6. sınıflarda 1. Ekinözü YİBO ve Yunus Emre İÖO. beraber paylaşırken 7. ve 8. sınıflarda Yunus Emre İÖO birinci oldu.

İlçe Öğretmenevi Müdürlüğünün (Sponsorluğunda yapılan bilgi yarışmasında dereceye giren okulların öğrencilerine kol saati ve satranç takımı hediye edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Daniye İlik yaptığı açıklamada, öğrencilerin bilgi kazanımlarına katkıda bulunmanın ve karne haftasını bu tip eğitici faaliyetlerle en iyi şekilde değerlendirmenin güzel olduğunu belirtti.

- KAHRAMANMARAŞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ekinözü'nde İlköğretim Okulları Bilgi Yarışması Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'den güzel haberler art arda geldi! Depremden 16 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkartıldı Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı Depremin dehşetini ortaya çıkaran apartman! Prof. Dr. Oğuz Çelik, 'bomba kat'a dikkat çekti Ermenistan ordusu, kadın askerleri Dağlık Karabağ cephesine gönderdi İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi