Eko-Turizm Projesi Tamam; Bisikletler Hazır - Son Dakika

Eko-Turizm Projesi Tamam; Bisikletler Hazır

29.08.2014 16:49
Eko-Turizm Projesi Tamam; Bisikletler Hazır

Sosyete Pazarı ve Akdamlar mevkiinde sıcak asfalt ve kaldırım alt yapısıyla başlayan "Konyaaltı Bölgesi Sürdürülebilir Eko-Turizm Projesi" tamamlandı.

Konyaaltı Belediyesi mahalle statüsü alan Çağlarca, Geyikbayırı, Aşağıkaraman, Bahtılı, Hacısekiler ile Çakırlar ve Doyran bölgelerini kapsayan "Konyaaltı Bölgesi Sürdürülebilir Eko-Turizm" projesini hayata geçirdi.

Projeyi yerinde inceleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bölgede ilk olarak sıcak asfalt çalışması yaptıklarını ve kaldırımlarla birlikte cadde düzenlemesini tamamladıklarını söyledi. Binlerce insanın özellikle hafta sonları şehir ortamından uzaklaşıp Sosyete Pazarı mevkiinde doğayla iç içe zaman geçirmek istediğini ifade eden Böcek, bu bölgeyi enerjisini güneşten alan doğa dostu bir sistemle aydınlatmasını sağladıklarını bildirdi.
Tüm bu çalışmaların ardından projenin bir diğer ayağı olan kiralık bisiklet istasyonunu da tamamladıklarını dile getiren Başkan Muhittin Böcek, bu istasyonu ilk etapta 30 bisikletle ile hizmete açtıklarını söyledi. Böcek"Gerek cadde düzenlemesiyle gerek enerjisini güneşten alan doğa dostu aydınlatma sistemiyle gerek ise kiralık bisiklet istasyonuyla, eko-turizm projesi bölgeye değer katmıştır." dedi.

Bisiklete binerek Sosyete Pazarı'nı gezen Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, tüm doğa severleri bisiklet kullanmaya davet etti.

YORUMLAR
500
Mahalleliden Konyaaltı Belediye Başkanı Esen'e 'Hayatpark' Teşekkürü Mahalleliden Konyaaltı Belediye Başkanı Esen'e 'Hayatpark' Teşekkürü
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Eko-Turizm Projesi Tamam; Bisikletler Hazır - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement