Son Dakika Haberleri: Ekolojik Köy Projesi Çalışmalarında Sona Gelindi

Ekolojik Köy Projesi Çalışmalarında Sona Gelindi

2 ay önce

Batman’ın Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol köyünde hayata geçirilecek "Ekolojik Köy Projesi" ile turizme yönelik çalışmalar devam ediyor.

Ekolojik Köy Projesi Çalışmalarında Sona Gelindi, System.String[]
Batman'ın  Hasankeyf ilçesine bağlı  Üçyol köyünde hayata geçirilecek "Ekolojik Köy Projesi" ile turizme yönelik çalışmalar devam ediyor.

Mağaralar şehri olarak bilinen tarihi  Hasankeyf ilçesinde mağaraların turizme kazandırılması amacıyla Kaymakamlık tarafından 2015 Yılı Güdümlü Proje desteği kapsamında hazırlanan " Üçyol Ekolojik Köy Projesi"  Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ve  Batman Valiliğinin de desteğiyle hayata geçiriliyor. Kaymakamlık tarafından hayata geçirilecek projeyle ilçeye bağlı  Üçyol köyündeki 8 adet mağara butik otele dönüştürülecek, hobi bahçeleri, yürüyüş yolları ve kamp alanları yapılacaktır.  Türkiye'nin örnek köyünün oluşturulmasının hedeflendiği proje ile ilgili sözleşme ilçe Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven ve DİKA Genel Sekreteri  Yılmaz Altındağ tarafından daha önce imzalanmıştı. Kaymakam Baygüven, İl Özel İdaresinden Mimar Ömer  Faruk Erdem, Mimar Özay Özkan, projeyi hazırlayan firma yetkilisi, Proje Koordinatörü Şehmus Bıçakçı, Birlik Müdürü Fahrettin Kaymak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü  Mehmet Şah Kaya ile birlikte  Üçyol köyüne giderek yerinde incelemelerde bulundu.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Kaymakam Baygüven, "İlçemize turizm anlamında büyük katkı sağlayacak Ekolojik Köy Projesi'nin sözleşmesini büyük özveri ve çalışmaların sonucunda imzaladık. Projemize büyük ölçüde hibe desteği sağlayan DİKA'ya teşekkür ederiz. İlçemizde uygulanacak olan ' Üçyol Ekolojik Köy Projesi'nin eksikliklerinin tamamlanarak, en kısa sürede ihaleye çıkılarak projeyi tamamlamak istiyoruz. Projenin tamamlanmasıyla birlikte  Türkiye'nin örnek köyünün oluşturularak turizm boyutunda ilçemize ciddi anlamda katkı sağlayacak bir proje olacaktır" dedi. - BATMAN
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Bozdağ'dan NATO Tatbikatındaki Skandala Tepki: Dünya Daha Önce Böyle Bir Rezalet Görmedi Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı
MHP Lideri Bahçeli Noktayı Koydu: NATO'dan Çıkmak Dünyanın Sonu Değil