Ekonomi Bakanı Çağlayan, Japonya'ya Gitti - Son Dakika

Ekonomi Bakanı Çağlayan, Japonya'ya Gitti

17.07.2012 17:33
Ekonomi Bakanı Çağlayan, Japonya'ya Gitti, System.String[]

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Japonya'ya gitti.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Japonya'ya gitti.

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile BEFESA arasında alınan yeni yatırım kararına ilişkin düzenlenen basın toplantısının ardından Atatürk Havalimanı'na gelen Çağlayan, tarifeli uçak ile Japonya'nın başkenti Tokyo'ya hareket etti.

Çağlayan, Japonya ziyareti sırasında Dışişleri Bakanı Koichiro Gemba ve Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Yukio Edano ile bir araya gelecek. Ziyaret kapsamında Türkiye-Japonya Ekonomik İşbirliği Mutabakat Zaptı'nın da imzalanacağı belirtildi.

Çağlayan'ın, Japon firmalarının başkanları ve CEO'ları ile görüşerek yeni teşvik sistemi çerçevesinde Türkiye'de yatırım olanakları konusunda görüş alışverişinde bulunacağı ve Japon yatırımcıları Türkiye'ye davet edeceği öğrenildi.

"Türk-Japon Ticaret ve Yatırım Semineri"nin açılışında da konuşacak Çağlayan, Tokyo Camii ve Yunus Emre Kültür Merkezi'ni de ziyaret edecek.

Çağlayan'ın, beraberinde özel sektör temsilcilerinin de yer aldığı bir ticaret ve yatırım heyeti ile Japonya'daki temaslarının ardından Singapur'a resmi bir ziyarette bulunacağı da bildirildi.

Muhabir: Zafer Arslan

Yayıncı: Zekeriya Gülün - İSTANBUL

Ekonomi Bakanı Çağlayan, Japonya'ya Gitti

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Ekonomi Bakanı Çağlayan, Japonya'ya Gitti - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de, UFO olduğu iddia edilen cismin elektrik lambası olduğu ortaya çıktı Uzman çavuş ile 4 aylık oğlunun öldüğü yangın kamera Tanju Çolak, 32 yıl önce yaşanan kazayı unutmadı! Paylaştığı mesaj duygulandırdı Akılalmaz olay! Ailenin kuşu ölünce anne-baba felç geçirdi, kızları ise bayıldı Survivor yarışmacılarının haftalık kazancı belli oldu Dünya aşı bulamazken Avrupa israf ediyor: 6 dozluk şişelere 5 doz yazılınca milyonlarca aşı çöpe gitti Evde doğum yapan kadın bebeğini bıçaklayarak öldürdü Kırmızı gelinliğini giyip Taksim'e çıkan Rus modeli görenler şaşkınlığını gizleyemedi