Ekonomi Bakanı Zeybekci'den Oğluna: "Tarık Efe Bu Hafta Sonuna Hazır Olsun" - Son Dakika

Ekonomi Bakanı Zeybekci'den Oğluna: "Tarık Efe Bu Hafta Sonuna Hazır Olsun"

16.11.2017 14:15
Ekonomi Bakanı Zeybekci'den Oğluna:

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneğini ziyaretinde oyun oynayıp, oğluna seslenerek, "Buradan söylüyorum, Tarık Efe bu hafta sonuna hazır olsun. 6. sınıfa gidiyor, bu hafta sınavları da bitti" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneğini ziyaretinde oyun oynayıp, oğluna seslenerek, "Buradan söylüyorum, Tarık Efe bu hafta sonuna hazır olsun. 6. sınıfa gidiyor, bu hafta sınavları da bitti" dedi.

Ekonomi Bakanı Zeybekci, kurulduğu günden bu yana Türk oyun sektörü için pek çok faydalı çalışma gerçekleştiren Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneğini (TOGED) ziyaret etti. ODTÜ Teknokent'te yer alan ve 2015 yılında dünyanın en büyük dijital oyun fuarı Gamescom'da stant oluşturan TOGED üyeleriyle bir araya gelen Bakan Zeybekci, yeni geliştirilen oyunları oynadı. 3 milyondan fazla indirilen Mobu oyununda maymunu düşürmemeye çalışan Zeybekci'nin maymuna taklalar attırması renkli görüntüler oluşturdu. Hemen adapte olması dikkat çekerek, basın mensuplarının "Hazırlıklı mı geldiniz?" sorusu üzerine Zeybekci, "Hayır ilk defa oynuyorum yeminle" dedi. Ardından "Mount and Blade: Warband" oyununu oynayan Zeybekci, Ortaçağ temalı bu oyunda ordusuyla bölgenin fethini sağlamaya çalıştı. Arada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zeybekci, hafta sonu 10 yaşındaki oğluyla bir oyun turnuvası düzenleyeceklerini ifade ederek, "Buradan söylüyorum, Tarık Efe bu hafta sonuna hazır olsun. 6. sınıfa gidiyor, bu hafta sınavları da bitti" diye seslendi.

"Sadece oyun yazılımdan 2016'nın ihracat rakamları 500 milyon dolar"

Oyun macerasından sonra kısa bir açıklama yapan Bakan Zeybekci, dünyanın çok hızlı değiştiğini ve insanın buna yetişmekte zorluk çektiğini dile getirdi. Rakamlara dahi yetişilemediğini ifade eden Zeybekci, 24 saatte 25 milyar dolarlık bir ticareti bir web sitesinin yaptığını kaydetti. Oyun yazılımı sektöründe TOGED üyelerinin bugüne kadar gizli kahramanlar olduğunu belirten Zeybekci, "Sadece oyun yazılımdan 2016'nın ihracat rakamları 500 milyon dolar. 2017 yılında biz kendilerinden daha üst seviyede bir performans sergiliyoruz. Ayrıca biz sadece 'aa ne güzel yapmışlar' demiyoruz, Ekonomi Bakanlığı olarak kendilerini birçok alanda farklı sektörlerde destekliyoruz" diye konuştu.

Zeybekci, bir oyunla 100 milyon dolar ihracat yapan bir şirketin binlerce insan istihdam etmek yerine küçük bir grupla bir yıllık performansı çerçevesinde inanılmaz bir katma değeri üretip Türkiye'ye kazandırmalarından duyduğu mutluluğu da dile getirdi. Zeybekci, "Onlar nasıl ki az önce bana zorla oyun oynattılar, biz de zorla onların bu ortamlarda gelişmelerini ve dünya devi haline gelmelerini istiyoruz" dedi.

Bakan ve beraberindekiler, konuşmaların ardından ODTÜ Teknokent'i gezdi. ODTÜ Mikro Elektro Mekanik Sistemler Araştırma Merkezi Başkanı Tayfun Akın, Bakan Zeybekci'ye Teknokent hakkında bilgi verdi. - ANKARA

Ekonomi Bakanı Zeybekci'den Oğluna: Tarık Efe Bu Hafta Sonuna Hazır Olsun
Ekonomi Bakanı Zeybekci'den Oğluna: Tarık Efe Bu Hafta Sonuna Hazır Olsun

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Ekonomi Bakanı Zeybekci'den Oğluna: 'Tarık Efe Bu Hafta Sonuna Hazır Olsun' - Son Dakika


Son Dakika

TCDD'nin itirazı üzerine Marmaray'da aktarma kaldırıldı Burak Yılmaz, 7 maç üst üste gole katkı yaparak kulüp rekoru kırdı Messi, attığı golü Maradona'nın Newell's formasıyla kutlayarak efsaneyi andı Konya'da iki çocuk annesi Selver hemşire, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Yeni kısıtlamalar için karar günü! Kabine toplantısı başladı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada Reuters'a konuşan hükümet yetkilisi: Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması genişletiliyor