Ekonomi Basını Yılbaşı Buluşmasında Bir Araya Geldi - Son Dakika

Ekonomi Basını Yılbaşı Buluşmasında Bir Araya Geldi

25.12.2015 15:00
Ekonomi Basını Yılbaşı Buluşmasında Bir Araya Geldi, System.String[]

Etkinlikte, Anadolu Ajansı Finans Haberleri Editörü Yılmaz Yıldız'a ekonomi gazeteciliğine katkıları nedeniyle plaket verildi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin (EGD) geleneksel yılbaşı buluşması gerçekleştirildi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi'ndeki buluşmada EGD üyeleri, iş ve siyaset dünyasından isimler bir araya geldi.

EGD Başkanı Celal Toprak yılbaşı buluşmasının çok önemsedikleri bir etkinlik olduğunu belirterek, sektör duayenlerine, mesleğe ve EGD'ye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Toprak, 2016-2017 ve sonraki yılların ekonomi yılı olacağına işaret ederek, "Önümüzdeki yılın ekonomi yılı olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki yıllarda ekonomi gazeteciliğine yatırım yapan ve ekonomi yayıncılığında faaliyet gösteren girişimciler karlı bir iş yapmış olacak. Ekonomi sayfalarını şimdiden genişletin, ekonomi haberlerini ana haberlerinize sokun ve ekonomi yayınlarına önem verin. Yeni dönemi iyi değerlendirin" ifadelerini kullandı.

- "2016 yılında küresel sıkıntıların azalacağını ümit ediyoruz"

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi de programda yaptığı konuşmada, geleneksel hale gelen bu etkinlikte iş dünyasıyla ekonomi gazetecilerinin bir araya geldiğini söyledi.

Büyükekşi, bu yıl Türkiye'nin ihracatının gerilediğini ve 2016 yılı için yüksek hedefleri bulunduğunu anlatarak, "Reformların hayata geçmesi Türkiye'nin ihracatına katkı sağlayacak. 2016 yılında özellikle küresel sıkıntıların biraz azalacağını ümit ediyoruz. Ülkemizde yaşanan gelişmelerle dünya ticaretinden daha fazla pay almayı umuyoruz. Önümüzdeki yıllarda ekonomi, gazetelerde daha fazla yer alacak. Biz de bunu destekliyoruz ve tüm medya kuruluşlarına buradan çağrı yapıyoruz" diye konuştu.

- AA Finans Haberleri Editörü Yılmaz Yıldız'a plaket

EGD'nin yılbaşı buluşmasında, ekonomi gazeteciliğinin basında kurumsallaşmasına ve kalıcı hale gelmesine katkıları nedeniyle, Osman Saffet Arolat, Metiner Sezer, Rüştü Bozkurt ve Hasan Eriş'e Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclis Başkanı Sibel Siber tarafından onur plaketi verildi. Etkinlikte, Selami Turgut Genç, Turgut Fethi Erden, Ali Gevgilili ve Orhan Erinç ise vefa plaketi aldı.

Anadolu Ajansı Finans Haberleri Editörü Yılmaz Yıldız'a ekonomi gazeteciliğine katkıları nedeniyle Trabzonlu İşadamları ve Bürokratları Derneği Başkanı Atalay Şahinoğlu tarafından plaket takdim edildi. Ayrıca; Vahap Munyar, Mustafa Kemal Çolak, Turhan Bozkurt, İbrahim Ekinci, Hakan Güldağ, Fikret Çengel, Abdurrahman Yıldırım, Olcay Büyüktaş Akça, Şeref Oğuz, İbrahim Acar, Ramazan Solak, Yaşar Kızılbağ, Halit Bolkan, Sinem Köseoğlu, Cemile Varol, Mine Acar, Oğuz Demir, Ahmet Çelik ve Jale Özgentürk'e ekonomi gazeteciliğine katkılarından dolayı plaket sunuldu.

Aralarında Anadolu Ajansı Finans Haberleri Editör Yardımcısı Hasan Arslan'ın da bulunduğu EGD Yönetim Kurulu tarafından, programa katkıları nedeniyle, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türk Telekom Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Rami Aslan ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Hakan Hamdi Bulgurlu'ya plaket takdim edildi.

EGD'ye desteklerinden dolayı, Estee Lauder Türkiye Genel Müdürü Ahmet Ramiz, Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Yıldıray Gençer, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Ambalaj Sanayicileri Derneği Başkanı Sadettin Korkut, Memorial Sağlık Grubu CEO'su Uğur Genç, Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği Başkanı Rint Akyüz, Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu Başkanı Hidayet Kadiroğlu, İstanbul Hububat, Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zekeriya Mete ve Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu'na plaket verildi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ekonomi Basını Yılbaşı Buluşmasında Bir Araya Geldi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Güzel model Anna Falchi, Lazio şampiyon olursa tamamen soyunacak Nesrin Cevadzade diziden ayrılıyor mu? Yasak Elma'nın fragmanı kafaları karıştırdı Bilim Kurulu üyesi Prof. Özlü, 'Yüz yüze eğitim 15 Şubat'ta başlar mı?' sorusunu yanıtladı, 4 tehdidi sıraladı WhatsApp'ta virüs alarmı! Tüm kontrolü ele geçiriyor Yeni arabası ile 2 geyiğe çarpan adam, aynı gün milyoner olduğunu öğrendi Joe Biden yönetiminden Türk hamlesi! ABD'nin kritik bakanlıklarına 3 Türk kadın atandı İbrahim Tatlıses ve Dilan Çıtak arasındaki buzlar eridi Pelin Akil'den üçüncü çocuk için eşine bomba gönderme