Ekrem Demirtaş, CHP'den Aday Adaylığı Başvurusu Yaptı - Son Dakika

Ekrem Demirtaş, CHP'den Aday Adaylığı Başvurusu Yaptı

10.05.2018 16:36
Ekrem Demirtaş, CHP'den Aday Adaylığı Başvurusu Yaptı, System.String[]

İZMİR Ticaret Odası Yönetim Kurulu eski başkanı Ekrem Demirtaş, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) milletvekili aday adaylık başvurusunda bulundu.

İZMİR Ticaret Odası Yönetim Kurulu eski başkanı Ekrem Demirtaş, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) milletvekili aday adaylık başvurusunda bulundu. Başvuruların son günü CHP Genel Merkezi'ne giden Demirtaş'ın adaylığı, İzmir iş dünyasında 'sürpriz' olarak nitelendirildi.

CHP'de 30 Nisan'da başlayan milletvekili aday adaylığı süresi, 7 Mayıs'ta sona erdi. İzmir'den 118 kişi, milletvekili aday adaylığı için CHP Genel Merkezi'ne başvuruda bulundu. İzmir'de başvuru yapan sürpriz isimler, son güne kadar beklemeyi tercih etti. CHP'nin aday adaylığı listesinde, Konak Belediyesi eski Başkanı Hakan Tartan'ın eşi Aynur Tartan'ın ardından, beklenmedik bir isim daha yer aldı. İzmir Ticaret Odası'nda, 25 yıl kesintisiz olarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan, geçen 13 Nisan'da yapılan oda seçimlerinde, Mahmut Özgener ile yarışan ve komite seçimleri bittikten sonra adaylıktan çekilen Ekrem Demirtaş, CHP İzmir milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu. Dosyasını genel merkeze veren Demirtaş, adaylık konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Demirtaş'ın sürpiz kararı, İzmir iş dünyasının yanı sıra siyasette de yankı buldu.

- İzmir

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Ekrem Demirtaş, CHP'den Aday Adaylığı Başvurusu Yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Bahar Candan, ablası Nihal Candan ile dudak dudağa poz verdi Biden koronavirüsle mücadele planını imzaladı: ABD'ye seyahat edeceklere test ve karantina zorunluluğu getirildi Çukur'un 113. bölüm fragmanı yayınlandı! Saldırıya uğrayan Akın Koçavalı yaşam mücadelesi veriyor Türk bilim insanlarından dikkat çeken araştırma: Koronavirüs gözden beyne giden sinirlerde kalıcı hasara yol açıyor O Ses Türkiye Rap'in merak edilen ilk fragmanı yayınlandı ABD'de sular durulmuyor: Cumhuriyetçiler, Demokrat Başkan Biden'a karşı "azil" maddesi sundu Oyuncu Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü