Ekrem İmamoğlu: "Başkanlığımı ilk kez dile getiren kişi Zülfü Livaneli'ydi" - Son Dakika

Ekrem İmamoğlu: "Başkanlığımı ilk kez dile getiren kişi Zülfü Livaneli'ydi"

12.07.2019 09:03
Ekrem İmamoğlu:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuhaf Dergi Temmuz sayısı için "Hissettiklerimi ilk dile getiren insanlardan" olarak tanımladığı Zülfü Livaneli'yi kaleme aldı.

23 Haziran 2019'da tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde rekor bir oyla başkanlığa tekrar seçilen Ekrem İmamoğlu, Tuhaf Dergi Temmuz sayısı için "Önce İnsan Olmak" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Böylece bir kültür sanat dergisinde belki de ilk kez bir belediye başkanının kültür sanat yazısına yer verildi.

TAKSİM MEYDANI'NDAKİ KONSER HÂLÂ HAFIZAMDA

Üniversitedeki ilk yıllarında Zülfü Livaneli'nin şarkılarının kendisini çok etkilediğini anlatan Ekrem İmamoğlu yazısında Zülfü Livaneli'ye ilişkin bir de anısını paylaştı.

"EKREM İMAMOĞLU BİR GÜN UMARIM İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLUR"

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde klasik müzik günleri için Beylikdüzü'yü ziyaret eden Zülfü Livaneli, Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını dile getiren ilk isim: Tuhaf Dergi'deki yazısında Ekrem İmamoğlu bu ânı şöyle aktarıyor: "O gece milletin huzurunda, 'Ekrem İmamoğlu bir gün umarım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olur' dedi. Bunu dile getiren ilk kişiydi. Tabii benim yüzüm kızardı, mahcup oldum. Livaneli'nin bu hedefi o günden koyması, bize böyle bir ışık tutması, benim için inanılmaz değerliydi."

ZÜLFÜ LİVANELİ SEÇİMİN GİZLİ KAHRAMANI

Ekrem İmamoğlu yazısında Zülfü Livaneli'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin gizli kahramanı olduğunu da dile getiriyor: "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına davet edilişim sürecinde kendisinin de önerilerine başvuruyordum. Bana moral verdi, tavsiyeleri oldu. Bu sürecin en gizli kahramanlarından biri olduğunu içtenlikle söyleyebilirim."

Tuhaf Dergisi Temmuz Sayısı "Zülfü Livaneli"

Tuhaf Dergi'nin Temmuz ayındaki tam yazar kadrosu ise şöyle: Zülfü Livaneli, İlber Ortaylı, Ekrem İmamoğlu, Hakan Günday, Ahmet Mümtaz Taylan, Sıla Gençoğlu, Erdal Beşikçioğlu, Serdar Akar, Ercan Mehmet Erdem, Barış Özcan, Gündüz Vassaf, Murat Uyurkulak, Ebru Ceylan, Tarık Tufan, M. Serdar Kuzuloğlu, Yekta Kopan, Ahmet İnam, Deniz Bayramoğlu, Büşra Sanay, Cem Talu, Fethi Karaduman, Selen Özer Günday, Kurtcebe Turgul, Aylin Livaneli, Nurhak Kaya.

Ekrem İmamoğlu: Başkanlığımı ilk kez dile getiren kişi Zülfü Livaneli'ydi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ekrem İmamoğlu: 'Başkanlığımı ilk kez dile getiren kişi Zülfü Livaneli'ydi' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir New York Times: Koronavirüs mutasyona uğradı, artık durdurulamaz hale geldi 7 yaşındaki Yağmur'a cinsel istismarda bulunup başını taşla ezerek öldüren sanığa 'iyi hal' indirimi ile 35 yıl hapis Lüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, doların neden yükseldiğini anlattı Türk ustanın ürettiği gümüş maskeler 1500 liradan, altın maskeler ise 20 bin liradan satılıyor Talihsiz kadın, birlikte yaşadığı erkek arkadaşının banyosunda ölü bulundu
16:20