Son Dakika Haberleri: Ekrem İmamoğlu Kimdir?

Ekrem İmamoğlu Kimdir?

2 ay önce

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu nereli ve kaç yaşında?

Ekrem İmamoğlu Kimdir?, System.String[]

Beylikdüzü Belediyesi eski Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Peki, Ekrem İmamoğlu kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir? İşte, Ekrem İmamoğlu'nun hayatı ve biyografisi...

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

1970'te Trabzon'da doğan Ekrem İmamoğlu İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Trabzon'da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 1992 yılında ailesine ait inşaat şirketinde çalışmaya başlayan İmamoğlu, bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı'na kadar yükseldi.

TRABZONSPOR KULÜBÜ'NDE YÖNETİCİLİK YAPTI

Amatör olarak futbolla ilgilenen İmamoğlu,Trabzonspor Futbol Kulübü'nde yöneticilik yaptı. Trabzonspor Basketbol Kulübü'nde de kurucu ve başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Beylikdüzü ilçesinde spora katkı adına Beylikdüzüspor Kulübü'nde de görev alan mevcut başkan, kulübün tesislerinin oluşmasında ve yapımında büyük katkılarda bulundu.

BEYLİKDÜZÜ İLÇE BAŞKANLIĞI YAPTI

2008 yılında CHP'ye üye olan Ekrem İmamoğlu 2009 Yerel Seçimleri'nde Beylikdüzü Belediyesi için aday adayı oldu. 16 Eylül 2009'da CHP MYK tarafından İlçe Başkanlığı'na seçilen İmamoğlu, 27 Aralık 2009'da yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 1. Kongresinde seçilen ilk İlçe Başkanı oldu.

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

18 Mart 2012'de yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 2. Kongresinde yeniden ilçe başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, bu süreçte 2010 Referandumu ve 2011 Genel Seçimleri'ni yönetti. 2014 Yerel Seçimleri'nde CHP'nin Beylükdüzü Belediye Başkan adayı olarak seçilen İmamoğlu, seçimleri kazanarak halen devam etmekte olan belediye başkanlığını yürütmektedir. Ekrem İmamoğlu başta Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği, Beylikdüzü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kızılay ve Gürpınarspor Kulübü olmak üzere birçok sivil toplum örgütüne üyedir.

Ekrem İmamoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir ve Kaç Yaşında?

Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın İlk Sözleri: Saldırmadım

Kılıçdaroğlu'ndan Saldırı Açıklaması: Güvenlik Önlemi Yetersizdi, Amaç CHP'yi Sokağa Dökmekti

İmamoğlu, Şehit Haberini "Mutlu musun Ekrem?" Başlığıyla Veren Gazete İçin Harekete Geçti!

Kılıçdaroğlu'na Yönelik Saldırıya Ait Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı

Haber Yayın Tarihi : 22.04.2019 03:22 Özge Ulusoy, İstanbul seçiminin ardından yaptığı paylaşımla çok konuşuldu! İmamoğlu'na "Oğlum" diye hitap eden Erkan Tan, Ordu Valisini göreve çağırdı: İstanbul Valiliği'ne tayin edilsin Son dakika! AK Parti'den sporda şiddet ve düzensizlikle ilgili yeni kanun teklifi