Ekrem İmamoğlu'nun Pervin Buldan'lı Kadınlar Günü paylaşımına tepki yağıyor - Son Dakika

Ekrem İmamoğlu'nun Pervin Buldan'lı Kadınlar Günü paylaşımına tepki yağıyor

08.03.2021 11:15

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü İYİ Parti lideri Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan nezdinde tüm kadın siyasetçiler üzerinden kutladı. İmamoğlu'nun Buldan'lı kutlama mesajı başta siyasi isimler olmak üzere sosyal medya kullanıcılarından büyük tepki gördü.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Twitter'dan bir mesaj yayınlayan İBB Başkanı İmamoğlu, tepkilerin odağında yer aldı.

MESAJDAKİ PERVİN BULDAN DETAYI

İmamoğlu'nun paylaşımında "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın Pervin Buldan'ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım." ifadeleri yer alırken mesajında HDP'li Buldan'ın da geçmesi hem siyasiler hem sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirildi.

Ekrem İmamoğlu'nun Pervin Buldan'lı Kadınlar Günü paylaşımına tepki yağıyor

AK PARTİ VE İYİ PARTİ KANADINDAN TEPKİ GECİKMEDİ

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kapaktepe, İmamoğlu'na, "Ödeye ödeye bitiremediniz seçim diyetinizi. Ben de evladını vatan uğruna şehit veren tüm şehit annelerinin, yavrularını terör örgütü PKK'nın elinden kurtarmak için HDP binasının önünde bekleyen Diyarbakır Anneleri'nin #8MartDünyaKadınlarGünü'nü içim buruk bir şekilde kutluyorum." sözleriyle tepki gösterdi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, söz konusu tweete, "Anneleri yıllardır evlatsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum" diyerek karşılık verdi.

Ekrem İmamoğlu'nun Pervin Buldan'lı Kadınlar Günü paylaşımına tepki yağıyor

KULLANICILAR YORUM BOMBARDIMANINA TUTTU

Kısa sürede gündem olan paylaşım sonrası Twitter'da Ekrem İmamoğlu TT oldu, hakkında 50 binden fazla yorum yapıldı. Birçok sosyal medya kullanıcısı İmamoğlu'nun paylaşımı altına ise şu yorumları yazdı: "İmamoğlu, bundan sonra senin siyasi hayatının bitmesi için ne gerekiyorsa biz de üstümüze düşeni yapacağız.", "Sana yazıklar olsun.", "Verdiğim oya lanet olsun.", "Ekrem İmamoğlu HDP'in 6 milyon oyuyla başkan olacağını zannediyor galiba!"

DİYARBAKIR ANNELERİ DE TEPKİLİ

HDP Diyarbakır binası önünde aylardır terör örgütü tarafından kaçırılan çocukları için nöbet tutan aileler de Ekrem İmamoğlu'na sitem etti. Annelerden birisi, "Buradan İmamoğlu'na sesleniyorum. Akşener'in Buldan'ın kadınlar gününü kutluyor. Diyarbakır annelerini yine dile getirmedi. Şiddetle kınıyorum, çok ayıp yaptığı. Niye bu anneleri görmüyorsunuz?" dedi.

Ekrem İmamoğlu'nun Pervin Buldan'lı Kadınlar Günü paylaşımına tepki yağıyor
İmamoğlu'nun Kadınlar Günü paylaşımı İYİ Partili Ağıralioğlu'nu kızdırdı Ekrem İmamoğlu'nun Pervin Buldan'lı Kadınlar Günü paylaşımına tepki yağıyor

Son Dakika Politika Ekrem İmamoğlu'nun Pervin Buldan'lı Kadınlar Günü paylaşımına tepki yağıyor - Son Dakika


Son Dakika

İBB'nin Adalar'dan toplatıp sahiplendirdiği atlar tartışma konusu oldu! Hatay'a gönderilen 50 at kayıp İBB'nin Adalar'dan toplatıp sahiplendirdiği atlar tartışma konusu oldu! Hatay'a gönderilen 50 at kayıp Yılmaz Vural, Erzurumspor'un başındaki ilk galibiyetini sonunda aldı Yılmaz Vural, Erzurumspor'un başındaki ilk galibiyetini sonunda aldı Hafif ticari araç ile otomobilin çarpıştığı kazada can pazarı yaşandı: 1'i ağır 5 yaralı Hafif ticari araç ile otomobilin çarpıştığı kazada can pazarı yaşandı: 1'i ağır 5 yaralı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Turgut Özal'ın kabri başında Kur'an-ı Kerim okudu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Turgut Özal'ın kabri başında Kur'an-ı Kerim okudu Antalya'da endişelendiren görüntüler! Sürü halinde geldiler, vatandaşlar deniz sezonu için kaygılı Antalya'da endişelendiren görüntüler! Sürü halinde geldiler, vatandaşlar deniz sezonu için kaygılı Güzel oyuncu Öykü Karayel anne oldu Güzel oyuncu Öykü Karayel anne oldu Genç oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını ifşa etti Genç oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını ifşa etti 5 gün sonra yoğun bakımdan çıkan korona hastası kadının ilk sözleri 5 gün sonra yoğun bakımdan çıkan korona hastası kadının ilk sözleri "Aşı yaptırın" oldu