Son Dakika Haberleri: Eksi 20 Soğukta Spor İçin İyilik Dağıttılar

Eksi 20 Soğukta Spor İçin İyilik Dağıttılar

8 gün önce

Eksi 20 soğukta spor için iyilik dağıttılarARDAHAN - Ardahan Üniversitesi BESYO öğrencileri tarafından Ardahan merkez köylerinden Yukarı Kurtoğlu Köyü'nün eski harap olmuş kullanılmayan kömürlüğü birlik ve beraberlik ile kapalı spor salonuna dönüştürüldü.

Eksi 20 soğukta spor için iyilik dağıttılar

ARDAHAN - Ardahan Üniversitesi BESYO öğrencileri tarafından Ardahan merkez köylerinden Yukarı Kurtoğlu Köyü'nün eski harap olmuş kullanılmayan kömürlüğü birlik ve beraberlik ile kapalı spor salonuna dönüştürüldü.
ARÜ Besyo öğrencileri eksi 20 derecede köyde okuyan kardeşlerine yeni bir kapalı spor salonu yapmak için yola çıktılar. Besyo öğrencileri soğuk havaya rağmen el birliği ile Yukarı Kurtoğlu'nun kullanılmayan harap olmuş kömürlüğüne yeniden düzenleyerek Yukarı Kurtoğlu ilköğretim okulunda okuyan minik kardeşleri için temiz sıcak bir salon yaptılar.
Ardahan Üniversitesi Besyo eğitmenlerinden Dr.Öğr.Üyesi Ahmet Atalay yaptığı açıklamada; "Şu anda Ardahan'da merkeze bağlı Yukarı Kurtoğlu köyündeyiz ve Ardahan Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek okulu olarak bu köyde bulunan ilk okula bir ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyaret kapsamında da okulun eski binası kömür deposu olarak kullanılıyordu. Bu binadaki kömürleri boşaltacağız ve boyasını badanasını yaparak ilk okul için küçük bir beden eğitimi salonu oluşturacağız.
Çocuklarımız kışında olsa beden eğitimi ve spor derslerini bu salonda sıcak bir ortamda işleyecekler. Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Biberi'nde hediyeleri olan birkaç spor malzemesi okulumuza hediye ederek çocuklarımızın Beden eğitimi ve Spor derslerinden geri kalmaması için bizde elimizden geldiğince katkılar sağladık." Dedi.
Ardahan Üniversitesi Besyo öğrencilerinden Mertcan Ayebe ise "Bu gün burada Ardahan Üniversitesi Besyo olarak Besyo yöneticilerimizin önderliğinde Köyün ilk ve orta okulu için bir spor salonu yapmaya çalışıyoruz, salonun eski hali depo olarak kullanılıyordu, birazdan salonun içini jimnastik ve spor malzemeleri ile dolduracağız daha sonra bu köyün öğrencilerine bir spor salonu armağan etmiş olacağımız için çok mutluyuz! diye konuştu.Temiz Seçim Platformu Başkanı Yaşar Okuyan'ndan Stalin Hatırlatmalı İddia: Sülalemde 180 Yaşında Seçmen Var Zengin Olma Hayali Kuran Defineciler, Kendilerini Patlattı

Nihat Hatipoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sosyal Medya Üzerinden Teşekkür Etti Müge Anlı ile Tatlı Sert Programında Gündeme Gelen Lise Öğrencisi Cinayetinin Detayları Ağızları Açık Bıraktı