Ekvador'da ilk kedi okulu - Son Dakika

Ekvador'da ilk kedi okulu

04.12.2021 13:19

- Ekvador'da ilk kedi okulu Ekvador'da ilk kez yavru kedilere eğitim vermek amacıyla Kinder Para Gatitos isimli bir kedi okulu açıldı.

- Ekvador'da ilk kedi okulu

QUITO - Ekvador'da ilk kez yavru kedilere eğitim vermek amacıyla Kinder Para Gatitos isimli bir kedi okulu açıldı.

Ekvador'un başkenti Quito'da ülkenin ilk kedi okulu açıldı. Kinder Para Gatitos (yavru kediler için anaokulu) isimli kedi okulunun sahibi Katherine Lugo kedilerin olağanüstü, gizemli ve bağımsız canlılar olduğunu belirtirken, bazen de öfkeli ve saygısız davranışlarda bulunduklarını söyledi. Veteriner hekim ve aynı zamanda da kedi eğitim uzmanı olan Lugo, kedilerin olumsuz davranışlarının küçükken aldıkları eğitimle değişebileceğini ifade etti. Lugo, okulu bu nedenle açtıklarını ve 2-4 ay arası yavru kedilere eğitim verdiklerini belirtti.

Duyular üzerine odaklanılıyor

Birçok kedinin banyo yapma, tırnak kesme gibi bakım aktivitelerine tepki gösterdiği, hatta okşanmaya dahi tahammülü edemeyen kedilerin var olduğuna dikkat çeken Lugo, yavru kedilere verdikleri eğitimde özellikle duyular üzerine odaklanarak uslu olmaları için çalıştıklarını söyledi.

Harry isimli kedisi Kinder Para Gatitos'tan mezun olan David Gmez, eğitimden sonra kedisinde büyük değişimlerin olduğunu dile getirdi. Harry'nin eskiden saldırgan bir kedi olduğunu belirten Gomez, okula gittiğinden beri uysal ve oyun sever bir kediye dönüştüğünü ifade etti.

Kinder Para Gatitos'a gelen kediler, 1 ay boyunca haftada 1 gün eğitim alıyor. Okulun 2 saatlik seans ücreti ise 25 dolar (yaklaşık 342 TL).

YORUMLAR
500
Kars'ta Hayvan Pazarları kapatıldı Kars'ta Hayvan Pazarları kapatıldı Kırşehir Belediyesi'nden Konteyner ve Yerkonlara Yönelik Temizlik ve İlaçlama Çalışması Kırşehir Belediyesi'nden Konteyner ve Yerkonlara Yönelik Temizlik ve İlaçlama Çalışması Karın şişkinliğiyle kliniğe getirdiği kedinin karnından tümör çıktı Karın şişkinliğiyle kliniğe getirdiği kedinin karnından tümör çıktı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ekvador'da ilk kedi okulu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement