Dünyada en çok aranan teröristler listesindeydi! El Kaide'nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri öldürüldü - Son Dakika

Dünyada en çok aranan teröristler listesindeydi! El Kaide'nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri öldürüldü

26.10.2020 08:18

Afgan güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamada, ABD tarafından en çok aranan teröristler listesine konulan, El Kaide'nin üst düzey isimlerinden olan Abu Muhsin al-Masri'nin öldürüldüğü belirtildi.

El Kaide'nin üst düzey isimlerinden biri olan Abu Muhsin al-Masri, ABD tarafından dünyanın en çok aranan teröristleri listesine konulmuştu. Afganistan Ulusal Güvenlik Müdürlüğü (NDS) tarafından yapılan açıklamada,ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) 'En Çok Aranan Teröristler' listesinde yer alan üst düzey El Kaide lideri Abu Muhsin al-Masri'nin Afgan güçlerince öldürüldüğü bildirildi.

ÖLÜMÜ DOĞRULANDI

NDS, El Kaide'nin ikinci komutanı olduğuna inanılan Al-Masri'nin Afganistan'ın Gazni şehrinde gerçekleştirilen özel bir operasyonla öldürüldüğünü ifade etti. ABD Ulusal Terörle Mücadele Merkezi Başkanı Chris Miller'ın da yaptığı açıklamada, Al-Masri'nin ölümünü doğruladığı belirtildi.

Dünyanın en çok aranan teröristler listesindeydi! El Kaide'nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri öldürüldü

FBI'DAN HENÜZ AÇIKLAMA GELMEDİ

Al-Masri'nin, ABD'de yabancı bir terör örgütüne maddi destek ve kaynak sağlamak ve ABD vatandaşlarını öldürmek için komplo kurmak suçlamaları bulunduğu ifade edildi. Al-Masri'nin öldürülmesine yönelik FBI'dan herhangi bir açıklama henüz yapılmadığı belirtildi.

AFGANİSTAN'DA 200'DEN FAZLA EL KAİDE ÜYESİ OLDUĞU SÖYLENMİŞTİ

Ayrıca, geçen ay ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, Afganistan'da 200'den az El Kaide üyesinin bulunduğunu söylediği ifade edildi.

Dünyada en çok aranan teröristler listesindeydi! El Kaide'nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri öldürüldü

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Dünyada en çok aranan teröristler listesindeydi! El Kaide'nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri öldürüldü - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Vicdansızların sıpaya yaptığı işkence cezasız kalmadı Aydınlı usta, 1 aylık çalışmayla Atatürk'ün de giydiği 1 asırlık çizmenin benzerini yaptı Trabzon hakkında küfürlü paylaşım yapan CHP'li başkan yardımcısına disiplin soruşturması Abonelik iptalleri bugünden itibaren e-Devlet'ten yapılabilecek İstanbul Boğazı'nda büyük panik! Balıkçıların ağına Osmanlı döneminden kalma mayın takıldı Masumlar Apartmanı'nın 7. bölümden 2. fragman yayınlandı! Safiye temizlik krizine giriyor MasterChef Türkiye'den elenen yarışmacı gözyaşları içinde veda etti Kız meselesi yüzünden tartıştığı genci pompalı tüfekle göğsünden vurdu