Elazığ'da deprem nedeniyle sahurda davul çalınmayacak - Son Dakika

Elazığ'da deprem nedeniyle sahurda davul çalınmayacak

22.03.2023 20:26

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Elazığ'da, bu yıl Ramazan ayında davul veya klarnet çalınmayacak. Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan, "Depremden dolayı dernek olarak bir karar aldık. Bu yıl geleneğimiz olan Ramazan davulunun çalınmaması için bir karar aldık. Hiçbir mahallede sahur eğlence programları düzenlenmeyecek" dedi.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen iller arasında yer alan Elazığ'da, Muhtarlar Dayanışma Derneği tarafından, yaşamını yitirenler nedeniyle bu yıl Ramazan ayı boyunca davul ve klarnet çalınmama kararı alındı.

Elazığ'da deprem nedeniyle sahurda davul çalınmayacak

"DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ"

Dernek Başkanı Murat Gülbasan, alınan kararla sahur eğlence programlarının da düzenlenmeyeceğini belirterek, "Kahramanmaraş merkezli depremden dolayı dernek olarak bir karar aldık. Bu yıl geleneğimiz olan Ramazan davulunun çalınmaması için bir karar aldık. Hiçbir mahallede sahur eğlence programları düzenlenmeyecek. Duyarlı davrandıklarından dolayı bütün muhtar arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü vefat eden insanlarımız var, bizim bu saatten sonra böyle bir uygulama yapmamızın doğru olmadığını düşünüyoruz. Bütün Elazığ halkının bilmesi lazım, bu Ramazan ayında kesinlikle davul çalınmayacak" dedi.

Elazığ'da deprem nedeniyle sahurda davul çalınmayacak
Kaynak: DHA
YORUMLAR (1)
  • istanbul Tr: Çok güzel bir uygulama , okadar insanımız öldü . Tüm Türkiye de uygulanmalı. Zaten herkesin akıllı telefonu alarm kurma özelliğine sahip Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Güncel Elazığ'da deprem nedeniyle sahurda davul çalınmayacak - Son Dakika


Advertisement