Elazığ'da köylülerden, 'Maden ocağı istemiyoruz' eylemi - Son Dakika

Elazığ'da köylülerden, 'Maden ocağı istemiyoruz' eylemi

25.05.2019 22:22
Elazığ'da köylülerden, 'Maden ocağı istemiyoruz' eylemi

ELAZIĞ'da, iddiaya göre 15 köyün grup yolunun bulunduğu bölgeye açılmak istenilen maden ocağına tepki göstermek için toplanan köylüler, 'Maden ocağı istemiyoruz' sloganıyla yürüyüş düzenledi.

ELAZIĞ'da, iddiaya göre 15 köyün grup yolunun bulunduğu bölgeye  açılmak istenilen maden ocağına tepki göstermek için toplanan köylüler, 'Maden ocağı istemiyoruz' sloganıyla yürüyüş düzenledi.

Elazığ merkez ilçedeki 15 köy yolunun bulunduğu bölgede maden ocağı açılacağı iddiası, köy sakinlerinin tepkisine neden oldu. Karagedik, Çalıca, Işık Yolu, Karaali, Akçakele ve Bulutlu köylerinden bir araya gelen çok sayıda kişi, 4 kilometre uzaklıkta bulunan mermer ocağına yürüyüş düzenlemek istedi. Bir süre yürüyen köy sakinleri, yolun toprakla kapatıldığını görünce yürüyüşü sonlandırdı. Burada köy sakinleri adına açıklama yapan Zihni Özdemir, maden ocağının bulundukları doğayı bozacağını ileri sürerek, "Bu Ramazan ayında toplandık ve kilometrelerce yol yürüyerek buraya kadar geldik. Çalışma sahasına kadar gidecektik fakat gördük ki, yolu kesmişler. Bu yol bahçemizin yolu. Bizler köyümüzde iş makinelerinin çalışmasını istemiyoruz. Mermer, maden ve yahut herhangi başka bir ham madde ise bu güzel doğamızı bozacaklarından dolayı biz istemiyoruz" dedi.

Açıklamaların ardından kalabalık, olaysız dağıldı.

- Elazığ

YORUMLAR
500
Elazığ'da 3 hasta 'kapalı akciğer kanseri ameliyatı' ile sağlığına kavuştu Elazığ'da 3 hasta 'kapalı akciğer kanseri ameliyatı' ile sağlığına kavuştu Elazığ'da uyuşturucudan 2 kişi tutuklandı Elazığ'da uyuşturucudan 2 kişi tutuklandı Elazığ'da kadınların bunaltıcı sıcakta çörek otu mesaisi Elazığ'da kadınların bunaltıcı sıcakta çörek otu mesaisi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Elazığ'da köylülerden, 'Maden ocağı istemiyoruz' eylemi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement