Elbistan'a 4 112 Acil Servis İstasyonu Kurulacak - Son Dakika

Elbistan'a 4 112 Acil Servis İstasyonu Kurulacak

07.09.2012 10:07
Elbistan'a 4 112 Acil Servis İstasyonu Kurulacak, System.String[]

Elbistan İlçe Sağlık Müdürü Dr.

Elbistan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ferruh Kılıç, ilçeye yapılacak olan 4 adet 112 Acil Servis İstasyonunun kurulacağı bölgeleri özenle seçtiklerini ifade ederek, bu istasyonların en çok vaka sayısının yaşandığı bölgelere kurulacağını söyledi.

Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği standartlara göre, her 40 bin nüfusa bir istasyon düşecek şekilde düzenleme yapıldığını ve bu nedenle Elbistan'a 4 adet 112 Acil Servis İstasyonu yapılacağını belirten Kılıç, yaklaşık 2 aydan beri bu konu üzerinde çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Elbistan şehir merkezinde şuanda 3 tane 112 Acil Servis İstasyonunun bulunduğunu ifade eden Kılıç, bu istasyonlar için yeni bina yapılacağını belirterek, istasyonların planlamasının tamamlandığını kaydetti.

Mevcut istasyonların 1 Nolu ASM, Kümbet Mahallesi'nde yer alan ve belediyeye ait olan bina ile sanayi sitesi içerisindeki binalarda hizmet sunduğunu belirten Kılıç, "Elbistan'a nüfus oranına göre 4 adet 112 Acil Servis İstasyonu yapılacak. Bu istasyonlar 3 oda, içerisinde mutfak ve diğer müştemilat ile birlikte 2 adet kapalı garajı bulunan 250 metrekare büyüklüğünde olacak. Şuanda 1 Nolu ASM, Kümbet Mahallesi ve sanayi sitesi içerisinde hizmet veren 3 tane istasyonumuz mevcut. Sanayi sitesi içerisindeki istasyon, Esentepe Mahallesi'nde yer alan sağlık ocağı binasının yanına taşınacak ve binası bu arsa içerisine yapılacak. Kümbet Mahallesi'nde bulunan diğer istasyon ise Saraykent'te yer alan Alaaddin-Sabiha Yener ASM'nin yanına taşınacak ve binası bu alanda yapılacak. Diğer 112 Acil Servis İstasyonu, 1 Nolu ASM'de yapılacak. Dördüncü istasyon ise, Elbistan- Malatya Karayolu ile çevresinde yaşanan vakalara daha hızlı bir şekilde ulaşabilmek amacıyla, Nurhak Kavşağı civarında kurulacak. İstasyonların yerleri belirlenirken, bugüne kadar meydana gelen vaka sayıları ve olay mahalleri göz önünde bulundurularak yer tespiti yapıldı. İstasyonların inşaatına Ekim ayı içerisinde başlayacağımızı düşünüyorum. İnşaat süresi ise yaklaşık 1 ay sürecek. Yani 2 ay sonra Elbistan'da 4 adet 112 Acil Servis İstasyonu binası yer alacak. Bu sayede hem istasyon çalışanlarımız donanımlı bir binaya kavuşacak, hem de muhtemel vakalara ulaşım hızı artmış olacak" diye konuştu. - KAHRAMANMARAŞ

Elbistan'a 4 112 Acil Servis İstasyonu Kurulacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Elbistan'a 4 112 Acil Servis İstasyonu Kurulacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı