Son Dakika Haberleri: Elbistan'da Hububat Hasadı Yapıldı

Elbistan'da Hububat Hasadı Yapıldı

7 yıl önce

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde hububat hasadının ardından Toprak Mahsulleri Ofisi'ne ilk ürün teslim edildi.

Elbistan'da Hububat Hasadı Yapıldı, System.String[]

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde hububat hasadının ardından Toprak Mahsulleri Ofisi'ne ilk ürün teslim edildi.


Elbistan Ovası'nda verimli bir hububat döneminin yaşandığını belirten yetkililer, bölgede rekoltenin en az 200 bin ton olmasını beklediklerini kaydetti. Yağışların fazla olması ve uzun süreye yayılması sonrasında tarlalar çiftçilerin yüzünü güldürdü.


İlçede bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Şefliği'ne ilk buğday teslim edildi. Büyükyapalak beldesinden getirilen buğdayın protein oranı 8.57 olarak belirlendi. Kıraç alandan getirilen buğdayın toplam ağırlığının ise 12 ton olduğu ifade edildi.


Öte yandan TMO, Elbistan bölgesinde fazla alım olabileceği gerekçesiyle hububat depolamak için arsa kiraladı. Geçtiğimiz yıl alınan hububatın 2 bin tonu halen TMO silolarında bekletiliyor. Bu yıl TMO'nun çiftçiden 20 bin ton dolayında ürün alması bekleniyor. Bankalardan kart alan çiftçilerin paraları 10 gün, hesap cüzdanı alanların parası ise bir ay içerisinde ödenebilecek.

Haber Yayın Tarihi: 03.07.2013 03:46 Kaynak: CHAÇatışmada yaralanan askerin söyledikleri duygulandırdı: Parkamı serin ambulans kan olmasın
Belediye başkanı, vatandaşın market borcunu kapattı Konutta KDV ve tapu harcı indirimleri 31 Aralık'ta sona erecek