Elektriği ve Suyu Olmayan Esnaf, Pet Şişedeki Suyla Traş Yapıyor - Son Dakika

Elektriği ve Suyu Olmayan Esnaf, Pet Şişedeki Suyla Traş Yapıyor

05.01.2012 16:10
Elektriği ve Suyu Olmayan Esnaf, Pet Şişedeki Suyla Traş Yapıyor, System.String[]

Antalya Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi tarafından yönetilen Antalya Otogarı'nda yeni kira sözleşmesini imzalamayan esnaf kendi imkanlarıyla işlerini yürütmeye çalışıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi tarafından yönetilen Antalya Otogarı'nda yeni kira sözleşmesini imzalamayan esnaf kendi imkanlarıyla işlerini yürütmeye çalışıyor. Otogarda bulunan berber ise evinden getirdiği termostaki sıcak su ile sakal tıraşı yaparken, müşterilerin saçlarını ise pet şişedeki su ile yıkıyor.

Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Ulaşım AŞ tarafından işletilen Antalya Otogarı'nda belediye yeni yılla birlikte kira sözleşmelerini yenilemek istedi. Sözleşme şartlarını ağır bulan ve ara yolun bulunmasını talep eden esnafın ise hiçbir gerekçe gösterilmeden dün elektriği ve suyu kesildi.

Elektriği olmadığı için gelen müşterilerinin büyük bir kısmının geri gittiğini söyleyen berber Göksal Ekener, müşterilerin saçlarını hazır su ile yıkadıklarını vurguladı. Evden getirdikleri termostaki sıcak suyla sakal tıraşı yaptığını kaydeden Ekener, "Suyumuz bittiğinde de yandaki esnaf arkadaşımızdan termosumuza su dolduruyoruz. Gelen müşterilerimizin büyük bir bölümü ise tıraş olmadan geri dönüyor." dedi.

Elektrikleri olmadığı için elle bilet kesen Cuma Bakırdağ ise listeleri de bilgisayar çalışmadığı için elle tuttuklarını bazı koltukları sistemsizlik nedeniyle yanlışlıkla iki sefer sattıklarını söyledi. Gelen birçok müşterilerinin kredi kartı ile bilet ödemesi yapmak istediğini vurgulayan Bakırdağ, "Vatandaşların cebinde para olmuyor. 2-3 bilet alınca da tabii ki kredi kartı ile ödemek istiyor. Biz de elektriğimiz olmadığı için müşterilerimizin bu isteğini karşılayamıyoruz. Bu yüzden de kredi kartı cihazlarımız çalışmadığından dolayı vatandaşlar bilet almadan geri dönüyor." diye konuştu.

Ayrıca kira sözleşmesini ödemediği iddia edilen firmaların şehir içi servislerinin de otogarın içerisine alınmadığı öğrenildi.

"ENFLASYON ORANINDAN AZ ARTIŞ YAPTIK"

Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Kamil Özkan, Antalya Otogar İşletmesi'ni 30 Haziran 2012 tarihine kadar aldıklarını, 2011 yılı ilk altı aylık dilimde de kira artışı yapmadıklarını açıkladı.

Özkan, 2011 yılının ikinci altı ayı için de yüzde 8'lik bir kira artışı yaptıklarını belirterek, "2012 yılı içinde yüzde 8'lik kira artışı yaptık. Otogarda bulunan firmaların yüzde 80'nine yakını da bize teşekkür ederek kira sözleşmelerini imzaladı. Fakat biz ihaleyi aldığımız dönemden bu yana enflasyon oranının altında kira artışı yaptık. Asıl mağdur olan kişiler ise bizleriz." diye konuştu.

Elektriği ve Suyu Olmayan Esnaf, Pet Şişedeki Suyla Traş Yapıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Elektriği ve Suyu Olmayan Esnaf, Pet Şişedeki Suyla Traş Yapıyor - Son Dakika


Son Dakika

İzmir depremiyle ilgili provokatif paylaşım yapan 2 kişi tutuklandı Galatasaray'da Ankaragücü maçında Marcao ve Saracchi sakatlandı Sakarya UMKE ekibi enkaz altında kalan bir kadını kurtardı İstanbul Ataşehir'de korkutan patlama! Çöp kutusuna bomba atıldı iddiası Hırsızlık yaparken suçüstü yakalanan şüphelinin pişkinliği pes dedirtti: Seni polise şikayet edeceğim Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 37'ye yükseldi Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı
20:42