Elektrik Direğinde Mahsur Kalan Tilkiler Kurtarıldı - Son Dakika

Elektrik Direğinde Mahsur Kalan Tilkiler Kurtarıldı

03.06.2015 15:51
Elektrik Direğinde Mahsur Kalan Tilkiler Kurtarıldı, System.String[]

Afyonkarahisar'da, bir elektrik direğinin içinde mahsur kalan 6 tilki yavrusu, Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından kurtarılarak koruma altına alındı.

Afyonkarahisar'da, bir elektrik direğinin içinde mahsur kalan 6 tilki yavrusu, Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından kurtarılarak koruma altına alındı.

Ertuğrul Gazi Mahallesi'nde bir arsada, 6 metre uzunluğundaki elektrik direğinin boş olan iç bölümünden sesler duyan vatandaşlar, durumu yetkililere bildirdi.

Olay yerine gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar 5'inci Bölge Müdürlüğü ile Afyonkarahisar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, direğin içinde 6 tilki yavrusu bulunduğunu belirledi. Tilkiler, bu bölüme tazyikli su verilerek sıkıştıkları yerden çıkarıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 5'inci Bölge Müdürü Mehmet Kuşcu, gazetecilere yaptığı açıklamada, tilkileri kafeslere koyduklarını bildirdi.

Kuşcu, bu hayvanların, gerekli aşılar yapıldıktan sonra Bursa'nın Karacabey ilçesindeki Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gönderileceğini ifade etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Elektrik Direğinde Mahsur Kalan Tilkiler Kurtarıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Cüneyt Özdemir, Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi: 5 tane galericiyle baş edemiyorsun, Doğu Akdeniz'de ne yapacaksın? Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: Çok net ifade edeyim ki; yapılmayacak Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü Bülent Ersoy, hayvanseverleri yine kızdırdı! Yakasında tilki kafası bulunan kürke tepki yağıyor