Elektronik atıklar sanat eseri oldu - Son Dakika

Elektronik atıklar sanat eseri oldu

19.10.2019 16:38
Elektronik atıklar sanat eseri oldu

Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi'nde düzenlenenElektronik Atıktan Tasarım Atölyesi'nde, teknolojik atıklar sanat eserlerine dönüştürüldü.

Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi'nde düzenlenen

Elektronik Atıktan Tasarım Atölyesi'nde, teknolojik atıklar sanat eserlerine dönüştürüldü.

Başakşehir Belediyesi, Teknoloji ve İnovasyon Merkezi'nde öğrencilere yönelik eğitimler veriliyor ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Yapılan çalışmalara ek olarak elektronik atıkların geri dönüşümü sağlanarak farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.Çevreye verilen zararı azaltmak ve verimliliği arttırmak için düzenlenen Elektronik Atıktan Tasarım Atölyesi'nde, arızalı veya kullanım dışı cep telefonu, bilgisayar, bilgisayar parçaları, elektrikli ev eşyası, adaptör gibi pek çok elektronik atık yeniden değerlendiriliyor.ELEKTRONİK ATIKLARDAN SANATSAL ÇALIŞMALARTasarım atölyesinde öğrencilere ilk önce elektronik atık süreci, dönüşüm ve atık ayrıştırma konusunu içeren toplumsal bilinci artırmaya yönelik sunumlar yapılıyor. Daha sonra öğrencilere elektronik atıklardan kendi hayal gücünü kullanarak deneysel çalışmalar yapma imkanı sunuluyor.ATÖLYE 4 HAFTA SÜRECEK

Öğrencilere elektronik atıkları ayrıştırma ve tamir aletleri ile uygun parçaları sökme heyecanını da yaşatan atölye 4 hafta sürecek. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Elektronik Tasarım Atölyesi'nde Sanatçı Ruhiye Onurel'in elektronik atıklardan tasarladığı sergisi de yer alıyor.


Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Spor Ligi'nin futbol şampiyonu Ayazma Şimşekler oldu Spor Ligi'nin futbol şampiyonu Ayazma Şimşekler oldu Başakşehir'deki trafik kazasında 4 kişi yaralandı Başakşehir'deki trafik kazasında 4 kişi yaralandı BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ, 'E-SPORUN YÜKSELEN YILDIZLARINI' AĞIRLADI BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ, 'E-SPORUN YÜKSELEN YILDIZLARINI' AĞIRLADI

Son Dakika Güncel Elektronik atıklar sanat eseri oldu - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement