Elektronik Ücret Toplama Sistemleri Revaçta! - Son Dakika

Elektronik Ücret Toplama Sistemleri Revaçta!

22.06.2020 00:54
Elektronik Ücret Toplama Sistemleri Revaçta!

Bundan yaklaşık olarak 13 yıl kadar önce ASİS Elektronik ve Bilişim Sistemleri AŞ kurucu ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Salih Güçbilmez, Beşiktaş'tan Üsküdar'a vapurla geçiyordu.

Bundan yaklaşık olarak 13 yıl kadar önce ASİS Elektronik ve Bilişim Sistemleri AŞ kurucu ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Salih Güçbilmez, Beşiktaş'tan Üsküdar'a vapurla geçiyordu. Yağmur altında birçok kişinin fiş beklediğini görünce aklına çok ilginç bir girişim geldi. Elektronik ücret toplama sistemi ilk o ara kuruldu.

Yıllar içerisinde Türkiye'de pazar lideri haline geldiler. ASİS Elektronik Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özyürek AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de çok kişi bir pazar kurduktan sonra yurtdışına açılmayı düşündüklerini söyledi. Şu anda elektronik ücret toplama konusunda, Türkiye'nin en büyük şirketi olarak biliniyorlar.

Elektronik ücret toplama sistemleri küresel pazara açılıyor

Akıllı şehir çözümlerini ekleyen firma, ASİS CT-City Technologies markasını oluşturarak işe başladılar. Özyürek, çevre sorunlarından yolcu bilgilendirmeye, temizlikten güvenliğe ve analize uzanan bir ürün ağacı geliştirdi. Kendi şirketlerinin bu konudaki faaliyetlerinden bahsetti ve Türkiye'de 17 büyükşehir, 22 şehir, 65 bölgede ücret toplama sistemlerini kontrol ettiğini ifade etti.

Buna ek olarak; Bulgaristan, Irak, Kosova, Hindistan, Ruanda, Yunanistan, Pakistan, Kamerun, Fildişi Sahilleri, Türkmenistan, Tanzanya ve Azerbaycan'ın toplu taşıma sistemlerinde ve stadyum gişelerinde yine kendi şirketlerinin yazılımlarını kullandıklarını söyledi. Dünya genelinde yaklaşık olarak 16 milyon kişi elektronik ücret toplama sistemlerini kullanıyor.

Bu tür elektronik yazılımları üreten firma sayısı, son dönemlerde giderek artış gösterdi. Dünya genelinde neredeyse her alanda elektronik sistemlerinin kullanılması aynı zamanda yeni şirketlerin kurulmasını sağlıyor. Sizce bu tür dijital çözümler başka hangi alanlara getirilebilir. Fikirlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Elektronik Ücret Toplama Sistemleri Revaçta!

Kaynak: Tamindir

Son Dakika Teknoloji Elektronik Ücret Toplama Sistemleri Revaçta! - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Üniversite öğrencisini satırla öldüren aşçı tutuklandı 18:07 Üniversite öğrencisini satırla öldüren aşçı tutuklandı
18 yaşındaki genç, eğitim gördüğü Üniversitede intihar etti 17:15 18 yaşındaki genç, eğitim gördüğü Üniversitede intihar etti Birlikte yaşadığı hamile sevgilisini öldürmüştü! Kendisini 15:46 Birlikte yaşadığı hamile sevgilisini öldürmüştü! Kendisini "Bebek senden değil" dedi, diye savundu! Meclis'teki kavga, Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına bindiği karenin gösterilmesiyle başladı 15:40 Meclis'teki kavga, Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına bindiği karenin gösterilmesiyle başladı Pakistan'da tepki çeken ceza: Hırsızlık yaptıkları düşünüldü, 4 kadın sokak ortasında çırılçıplak dövüldü 15:19 Pakistan'da tepki çeken ceza: Hırsızlık yaptıkları düşünüldü, 4 kadın sokak ortasında çırılçıplak dövüldü TBMM'de yumruklu kavga! Milletvekilleri birbirine girdi! Oturuma ara verildi 13:07 TBMM'de yumruklu kavga! Milletvekilleri birbirine girdi! Oturuma ara verildi Olaf Scholz, ilk turda başbakan seçildi 12:35 Olaf Scholz, ilk turda başbakan seçildi Şanlıurfa'da, jandarmadan kaçan araçta başından vurulmuş annenin cansız bedeni bulundu! 12:00 Şanlıurfa'da, jandarmadan kaçan araçta başından vurulmuş annenin cansız bedeni bulundu!
Advertisement